Malý princ Elišky Podzimkové

16. 11. 2022 - 5. 3. 2023

Zpět na Výstavy | Dietrichsteinský palác


Otevírací doba: středa až pátek 9-17 hod., sobota 10-17 hod., neděle 13-17 hod.
Vstupné: plné 160 Kč, zvýhodněné 100 Kč, rodinné 380 Kč
 

Důležité upozornění veřejnosti ve věci rezervace výstavy

  • Upozorňujeme veřejnost, že výstava je plně obsazena ve středu 22. 2. 2023 od 9:00 až do 13:30 hod. Výstava je rezervována dále v pátek 24. 2. 2023 od 9:00 do 10:30, ve středu 1. 3. 2023 od 9:00 do 12:00, ve čtvrtek 2. 3. 2023 od 9:00 do 13:30 a v pátek 3. 3. 2023 od 9:00 do 13:30 hod.
  • Upozorňujeme, že školní skupiny je potřeba na návštěvu výstavy Malý princ Elišky Podzimkové dopředu rezervovat. Do výstavy se pohodlně vejde pouze jedna školní třída. Je nutné, aby si školní třídy či jiné skupiny návštěvu výstavy rezervovaly předem. Děkujeme za pochopení.


Zažijte legendární klasiku Antoina de Saint-Exupéryho jinak, ve výjimečné interaktivní instalaci s rozšířenou realitou světově uznávané multimediální umělkyně Elišky Podzimkové. Výstava probíhá paralelně s výstavou Planetami Malého prince.

„Cílem výstavy je vytvořit kouzelný svět Malého prince, který působí nejen na oči, ale i další lidské smysly. Nabízí návštěvníkům možnost opustit každodenní realitu a alespoň na chvíli se vrátit do dětství,“ prozrazuje Eliška Podzimková.

Nové zpracování knihy Malého prince doprovodila Eliška vytvořením tajuplného fantazijního světa, který Vás okamžitě pohltí, a budete moci všemi smysly vnímat díla, která jsou zajímavou kombinací fotografií a ilustrace, prožít interaktivní stanoviště z mechu, nebo lávových kamenů. Nad hlavami září obří měsíc a pod nohama užaslých návštěvníků se plazí jazyky voňavé mlhy.

Doprovodný program k výstavě

Závěrečný workshop k výstavě (sobota 25. 2. 2023 od 14 do 17 hod.)
Program s výtvarnou dílnou pro rodiny s dětmi (program je vhodný pro děti od 6 do 12 let). Odpoledne plné tvořivé činnosti, čtení a povídání Vám představí svět Malého prince, který zažívá dobrodružství na různých planetách. I vy si můžete vytvořit svou vlastní planetu a odnést si ji domů. Více zde.

A stejně jako v Eliščině knize, tak i obrazy na výstavě pro každého diváka magicky ožijí. Návštěvníci si mohou do svých tabletů nebo telefonů zdarma nainstalovat aplikaci Artivive, díky níž se v na první pohled statických obrazech začne odehrávat příběh. Kouzlo!

Součástí výstavy jsou i interaktivní instalace. Třeba ve starém stanu se můžete zaposlouchat do audioknihy Malý princ a k tomu vytvořit stínohru s loutkami, kterou uvidí lidé stojící vně stanu. Nebo odvážně vnoříte ruce do obrovského mechového vejce, najdete a ohmatáte ukryté zvířátko a následně jej zkusíte nakreslit. Malé děti se mohou prohánět na dřevěném odrážedle ve tvaru lišky, smát se nahlas je dovoleno!

Doprovodný program k výstavě

Malý princ (24. 11. - 16. 12. 2022 a 4. 1. - 3. 3. 2023)
Kouzelný, pohádkově laděný program spojený s dílnou, který představí hlavní myšlenky knihy Malý princ. Čeká nás putování vesmírem a návštěva různých planet. Budeme si hrát, tvořit a povídat o tom, proč jsou důležití přátelé, jestli je dobré být vytrvalý, zda jsou lidé schopni vidět srdcem a co je to opravdová krása. Více zde.

Pro Brno Eliška připravila v premiéře nové kreativní stanoviště, kde si budou moci návštěvníci sami dotvořit jednu z Eliščiných fotografií. A mnoho dalšího, ale to si raději přijďte prožít už na vlastní kůži.

Unikátním spojením dokonale zvládnutého kreslířského řemesla, fotografie, moderních technologií a nespoutané představivosti Eliška vytvořila tajemný intimní prostor, který umožní návštěvníkům ponořit se do hlubin vlastní fantazie a odnést si krásný zážitek.

Ve spolupráci s Dětským muzeem MZM bude připraven i bohatý doprovodný program.

Více na webu Eliskap.com, na Facebooku a Instagramu.

KONTAKTY
SLUŽBY
VĚDA A VÝZKUM
O NÁS