Christian Macketanz: Portréty

2. 11. - 4. 12. 2022

Zpět na Výstavy | Památník Leoše Janáčka


Otevírací doba: středa až pátek 9-17 hod., sobota a neděle 10-15 hod.

Moravské zemské muzeum si pro Vás připravilo výstavu německého malíře Christiana Macketanze. Jak již samotný název výstavy napovídá, tak jsou ve výstavě zastoupeny portréty, velkoformátové olejomalby, ze života Leoše Janáčka.

Kurátor výstavy Jiří Zahrádka přibližuje souvislosti: „Jistým pojítkem nevšední tvorby německého malíře Christiana Macketanze je člověk, jeho existenciální úděl, cesta, podvědomí i jeho vnitřní vývoj, proměna. Obrazy jsou znepokojující, bolestné. Část díla představují portréty významných osobností – spisovatelů, skladatelů, vědců ad. Od mého přítele Pavla Hayeka, který je s Macketanzem v mnohaletém kontaktu, jsem se dozvěděl, že si tento výtvarník velmi cení hudby Leoše Janáčka a že ho zajímá jeho pozoruhodná osobnost. Navštívil jsem jej tedy v Drážďanech a daroval mu knihu s Janáčkovou fotografickou ikonografií. Netrvalo dlouho a Christian Macketanz vytvořil několik vynikajících portrétů.“

Podívejte se na fotografie ze slavnostní vernisáže výstavy

Dílo profesora drážďanské Hochschule a především jedinečného výtvarníka můžete zhlédnout v Památníku Leoše Janáčka do 4. 12. 2022.

KONTAKTY
SLUŽBY
VĚDA A VÝZKUM
O NÁS