Úvod > Navštivte nás > Dietrichsteinský palác > Stálé expozice > Zaniklý život na Moravě

Zaniklý život na Moravě

 

Expozice je věnována vývoji života v jednotlivých geologických érách, které návštěvníka přenesou do atmosféry pravěkých moří a souší především na území Moravy.


Tak jako kluci z Cesty do pravěku, se můžete i Vy ocitnout v prvohorách a seznámit se s nejznámějšími moravskými zkamenělinami, jako jsou např. devonští koráli Moravského krasu, pradávné přesličky a plavuně rosicko-oslavanské pánve, unikátní permští krytolebci a ryby boskovické brázdy.

druhohorách Vás jistě zaujmou spirálně stočené schránky amonitů a další zkameněliny např. ze Stránské skály či vrchu Kotouče u Štramberku.

Třetihory nás zavedou do mořských hloubek prostřednictvím otisků hlubinných ryb se světelnými orgány či zbytků velryby nebo mořské sirény. Kromě originálních nálezů zkamenělin expozice presentuje i modely, dioramata a rekonstrukce vyhynulých organizmů.

Oživením pro návštěvníky expozice je možnost zhlédnout tematicky zaměřené populárně naučné videosnímky. Školní skupiny mají navíc k dispozici různé testy, hry a kvízy.

Fotografie z expozice

 
vyrobila www.omegedesign.cz