Úvod > Navštivte nás > Starý zámek v Jevišovicích

Starý zámek v Jevišovicích

Adresa:
Jevišovice
okr. Znojmo
tel.: + 420 778 743 952

Otevírací doba a vstupné 
Objekt na mapě


Předzámčí a Starý zámek v Jevišovicích

Kastelán:

  • Mgr. Ing. Jiří Černý
    tel.: +420 778 743 952
    e-mail: jcerny@mzm.cz

Prohlídkové trasy:

  • Předzámčí: Příroda, geologie, mineralogie Jevišovicka. Prehistorie a historie Jevišovicka. Archeologické nálezy Františka Vildomce a Jaroslava Palliardiho, tzv. Jevišovická kultura. Rod pánů z Kunštátu, husitství, život v  16. - 19. stol., 1. a 2. světová válka (sestřelení amerického letce r. 1944) aj. Na půdě „Dětský labyrint“.
  • Starý zámek v Jevišovicích: Gotický hrad ve skalnatém meandru Jevišovky, přestavěný na renesanční a raně barokní zámek. Zpřístupněno nádvoří, zámecká kaple sv. Ludvíka, vystavěná po roce 1649 Janem Ludvíkem Raduitem de Souches, slavným obráncem Brna a stavebníkem poutního kostela v Hlubokých Mašůvkách. V kapli ikonograficky unikátní obraz „Obřezání Páně“ z doby kolem roku 1600. Expozice sbírky Františka Vildomce, přenesená z Boskovštejna, zámecký nábytek a památky na Ofenheimy, majitele panství v 1/3 20. století. Hradní kuchyně a dlouhodobé výstavy Umění skalních maleb a Sousedé na talíři.

První zmínka o hradu pochází z roku 1289, kdy se připomíná jako majitel Jevišovic Boček z Kunštátu. Tomuto rodu pak patřily po více než tři století. Dominantu obce tvoří bývalé panské sídlo, zvané Starý zámek, rozložené na dlouhém, skalnatém ostrohu na pravém břehu Jevišovky, které ovšem vstupuje do historie až koncem poloviny 15. století (zobrazit celý text).

Zámecká kaple sv. Ludvíka

Stálá expozice

Umění skalních maleb

Dlouhodobá výstava

Vstupte na výstavu

Sousedé na talíři

Dlouhodobá výstava

 

Vstupte na výstavu

Hradní kuchyně

Stálá expozice

Prohlídka expozice

Videa ze Starého zámku v Jevišovicích a z okolí:

Nové expozice na Starém zámku v Jevišovicích spolufinancoval Jihomoravský kraj

 
                                                
vyrobila www.omegedesign.cz