college essays for ivy league primary homework help roman soldiers scholarship essay for teachers dissertation in construction management how to write personal statement psycholinguistics phd thesis apa annotated bibliographies
 
Pro školy > Programy pro školy > Vývoj života na Zemi v díle Zdeňka Buriana

Pro školy

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      

 
       

   

Vývoj života na Zemi v díle Zdeňka Buriana

Program: Zápas ichtyosaurů aneb pravěk štětcem Zdeňka Buriana

Určeno pro: MŠ, I. a II. stupeň ZŠ, SŠ, gymnázia

Vzdělávací oblasti: Dítě a svět, Člověk a jeho svět, Člověk a příroda

Místo: Pavilon Anthropos, Pisárecká 5, Brno

Lektorské dny: dle domluvy

Délka programu: 60 min.

Cena: 30 Kč za dítě

 

Obsah programu: Zdeněk Burian, ilustrátor a průkopník paleontologické rekonstrukce světového významu nás prostřednictvím svých 50 obrazů zavede napříč vývojem života od jeho samotného vzniku v hlubinách archaických moří až po třetihorní epochu, kdy život měl již na tisíce rozličných podob. Společně tak zavítáme do prvohorních moří, kde došlo k explozivnímu rozvoji vyšších mnohobuněčných organismů, jako byli trilobiti, koráli, ostnokožci, hlavonožci a mnoho dalších. Rovněž neopomeneme jedny z prvních prvohorních obratlovců v podobě jedinečných pancířnatých ryb. Poté se překleneme do období, kdy rostliny a živočichové poprvé a mnohé natrvalo opustili vodní prostředí a přesunuli se na souš. Zavítáme do prostředí permokarbonských pralesů, bažin a močálů s obrovskými stromovitými plavuněmi a přesličkami, které daly vznik dnešním ložiskům černého uhlí. Seznámíme se se záhadným obojživelníkem, jehož fosilie je známá pouze z území České republiky a jenž vzbuzuje zájem paleontologů po celém světě. Po opuštění prvohorní éry zavítáme do druhohor, kdy Zemi ovládli plazi v podobě impozantních dinosaurů, ptakoještěrů a mořských plazů. Na závěr nahlédneme do třetihor, kdy došlo k bouřlivému rozvoji savců do nejrůznějších, mnohdy bizarních forem a kdy obávanými predátory byli gigantičtí nelétaví ptáci.

Rovněž si ukážeme, jak se vyvíjely představy o vzhledu a chování některých prehistorických živočichů v závislosti na úrovni vědeckých poznatků.

 

Kontakt na lektory:

Mgr. Jakub Březina, tel.: +420 533 435 219, e-mail: jbrezina@mzm.cz
Mgr. Gabriela Calábková, tel.: +420 533 435 219, e-mail: gcalabkova@mzm.cz

 
vyrobila www.omegedesign.cz