Pro rodiny > Programy pro rodiny s dětmi > Dětské muzeum > Týden dětí s MZM 2017

Pro rodiny

 

Kalendář akcí

Září 2021
Po
Út
St
Čt
So
Ne
6
7
8
9
10
11
12
20
21
Úterý, 21.09.2021
22
23
Čtvrtek, 23.09.2021
24
25
26
27
28
29
30

Přednáška
Doprovodná akce
Exkurze
Zábava

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY
 Zřizovatel:


                      

 
       

Týden dětí s Moravským zemským muzeem 2017

27. ročník | Program pro vás připravilo Dětské muzeum ve spolupráci se Zoologickým oddělením, Mineralogicko-petrografickým oddělením MZM a s Muzeem Komenského v Přerově.

Program je již plně obsazen. Pokud Váš zájem trvá, můžete být zapsáni jako náhradníci - další informace získáte na e-mailové adrese detskemuzeum@mzm.cz.

Pondělí 28. 8.: Krásy parku Michalov

Letošní Týden dětí zahájíme výletem do Přerova, kde proběhne pod vedením lektorky Muzea Komenského prohlídka dřevin a vyprávění o historii Městského parku Michalov. V odpoledních hodinách nahlédneme do Záchranné stanice ORNIS a stálé expozice ptáků.

Fotografie zde

Úterý 29. 8.: Mineralogická výprava

Tento den se vydáme s kurátorem Mineralogicko-petrografického oddělení do Nedvědice rýžovat jeden z našich drahokamů český granát. Odpoledne pak navštívíme lokalitu Hradisko, kde budeme hledat Li-pegmatity.

Fotografie zde

Středa 30. 8.: Volání volavek a jiného ptactva

Uprostřed týdne se vydáme za ptáky do ornitologického ráje jižní Moravy NPR Lednické rybníky. Během programu budeme moci pozorovat nejen volavky, ale i další atraktivní druhy vodního i dalšího ptactva. Zažijeme den očima zoologa a zjistíme, že k poznávání přírody nejsou potřeba jen oči.

Fotografie zde

Čtvrtek 31. 8.: Vzhůru do Starého zámku v Jevišovicích

Předposlední den vyrazíme do Starého zámku v Jevišovicích, kde si nejprve v doprovodu lektora prohlédneme výstavu „Umění skalních maleb“. Na půdě zámku dále navštívíme Dětský labyrint, ve kterém se, doufejme, nikdo neztratí. Na závěr můžeme nakouknout i do hradní kuchyně.

Pátek 1. 9.: Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih

V závěru Týdne dětí navštívíme výstavu Dětského muzea „Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih“. Seznámíme se s rozličnými příběhy pro děti, které vznikaly od minulých staletí po současnost a s nejznámějšími autory a ilustrátory dětských knih. Přiblížíme si i jednotlivé literární žánry, zahrajeme si divadlo a vytvoříme vlastní příběh. V odpoledních hodinách prožijeme dobrodružství inspirované knížkou Zahrada od Jiřího Trnky.

 
vyrobila www.omegedesign.cz