Pro rodiny > Programy pro rodiny s dětmi > Dětské muzeum > Týden dětí 2014

Pro rodiny

 

Kalendář akcí

Duben 2021
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Konference

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

Týden dětí s Moravským zemským muzeem 2014

Program pro vás připravilo Dětské muzeum ve spolupráci s pracovníky Historického odd. a Entomologického odd. MZM, s uměleckou agenturou REX a s o. p. s. Archaia Brno. 

   

Týden dětí je plně obsazen

Zoologický den a výprava do středověku

Pondělí 25. 8.

První den „Týdne dětí“ uskutečníme výlet do Vyškova, kde nás v úvodu čeká netradiční prohlídka ZOO s krmením zvířat. Poté se vydáme na prohlídku enviromentálního centra, kde bude např. k vidění replika statku z 19. století nebo expozice zemědělské usedlosti s dobovými zemědělskými stroji a mnoho dalších témat připravených interaktivní formou. V odpoledních hodinách se děti v místním muzeu zážitkovou formou seznámí s životem ve středověku v rámci prohlídky výstavy „Expedice středověk“.

Když mě brali za vojáčka aneb Domov za Velké války

Úterý 26. 8. 

V letošním roce si připomínáme sté výročí zahájení první světové války, v rámci něhož navštívíme výstavu „Domov za velké války“ a prostřednictvím interaktivního programu se seznámíme s klíčovými událostmi této historické epochy. Odpoledne se vydáme na Špilberk, do Muzea města Brna, kde bude možnost zkoušení dobových uniforem, ukázka historických zbraní a předmětů, připravena bude střelnice a dětská dílna.       

Památník Bible kralické a výprava za brouky

Středa 27. 8.

Tento den navštívíme v Kralicích nad Oslavou zdejší Památník Bible kralické, kde se netradiční a hravou formou seznámíme s tiskařským řemeslem místních dobových tiskařů, rovněž se dozvíme zajímavé informace o pestré životní pouti učitele národů Jana Amose Komenského. Odpoledne nás čeká zajímavá procházka přírodou, kde nás naši entomologové zasvětí do tajemství života hmyzu.

Proměny města Brna

Čtvrtek 28. 8.  

V dopolední části programu se necháme provést brněnským podzemím a ve druhé části dne prozkoumáme střed města Brna s využitím historických dokumentů a poznáme spoustu tajemných míst opředených pověstmi.

Archeologický den

Pátek 29. 8.  

Poslední den programu se ponese v duchu archeologie, nejprve si vyzkoušíme práci archeologa ve výstavě Svět tajemných Baltů – zkoumání a určování sbírkových předmětů, vyzkoušíme si i ražbu středověkých mincí nebo se na okamžik proměníme v křižáckého rytíře. V odpoledních hodinách budeme mít možnost nahlédnout do historie Brna prostřednictvím skutečného archeologického výzkumu.

Program je určený pro děti ve věku od 6 do 12 let.     

Přihlášky přijímá: Dětské muzeum, Moravské zemské muzeum v Brně, Kobližná 1, 659 37, telefon: 533 435 274 nebo 371, e-mail: detskemuzeum@mzm.cz, kapacita omezena!

Cena pětidenního programu (včetně 5  obědů ):  1 500,-  Kč 

 
vyrobila www.omegedesign.cz