Pro rodiny > Programy pro rodiny s dětmi > Dětské muzeum > Týden dětí 2014

Pro rodiny

 

Kalendář akcí

Říjen 2020
Po
Út
St
Čt
So
Ne
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Doprovodná akce
Přednáška
Exkurze
Výstava

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      

 
       

   

Týden dětí s Moravským zemským muzeem 2014

Program pro vás připravilo Dětské muzeum ve spolupráci s pracovníky Historického odd. a Entomologického odd. MZM, s uměleckou agenturou REX a s o. p. s. Archaia Brno. 

   

Týden dětí je plně obsazen

Zoologický den a výprava do středověku

Pondělí 25. 8.

První den „Týdne dětí“ uskutečníme výlet do Vyškova, kde nás v úvodu čeká netradiční prohlídka ZOO s krmením zvířat. Poté se vydáme na prohlídku enviromentálního centra, kde bude např. k vidění replika statku z 19. století nebo expozice zemědělské usedlosti s dobovými zemědělskými stroji a mnoho dalších témat připravených interaktivní formou. V odpoledních hodinách se děti v místním muzeu zážitkovou formou seznámí s životem ve středověku v rámci prohlídky výstavy „Expedice středověk“.

Když mě brali za vojáčka aneb Domov za Velké války

Úterý 26. 8. 

V letošním roce si připomínáme sté výročí zahájení první světové války, v rámci něhož navštívíme výstavu „Domov za velké války“ a prostřednictvím interaktivního programu se seznámíme s klíčovými událostmi této historické epochy. Odpoledne se vydáme na Špilberk, do Muzea města Brna, kde bude možnost zkoušení dobových uniforem, ukázka historických zbraní a předmětů, připravena bude střelnice a dětská dílna.       

Památník Bible kralické a výprava za brouky

Středa 27. 8.

Tento den navštívíme v Kralicích nad Oslavou zdejší Památník Bible kralické, kde se netradiční a hravou formou seznámíme s tiskařským řemeslem místních dobových tiskařů, rovněž se dozvíme zajímavé informace o pestré životní pouti učitele národů Jana Amose Komenského. Odpoledne nás čeká zajímavá procházka přírodou, kde nás naši entomologové zasvětí do tajemství života hmyzu.

Proměny města Brna

Čtvrtek 28. 8.  

V dopolední části programu se necháme provést brněnským podzemím a ve druhé části dne prozkoumáme střed města Brna s využitím historických dokumentů a poznáme spoustu tajemných míst opředených pověstmi.

Archeologický den

Pátek 29. 8.  

Poslední den programu se ponese v duchu archeologie, nejprve si vyzkoušíme práci archeologa ve výstavě Svět tajemných Baltů – zkoumání a určování sbírkových předmětů, vyzkoušíme si i ražbu středověkých mincí nebo se na okamžik proměníme v křižáckého rytíře. V odpoledních hodinách budeme mít možnost nahlédnout do historie Brna prostřednictvím skutečného archeologického výzkumu.

Program je určený pro děti ve věku od 6 do 12 let.     

Přihlášky přijímá: Dětské muzeum, Moravské zemské muzeum v Brně, Kobližná 1, 659 37, telefon: 533 435 274 nebo 371, e-mail: detskemuzeum@mzm.cz, kapacita omezena!

Cena pětidenního programu (včetně 5  obědů ):  1 500,-  Kč 

 
vyrobila www.omegedesign.cz