Pro rodiny > Programy pro rodiny s dětmi > Dětské muzeum > Týden dětí 2012

Pro rodiny

 

Kalendář akcí

Říjen 2020
Po
Út
St
Čt
So
Ne
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Doprovodná akce
Přednáška
Exkurze
Výstava

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      

 
       

   

Týden dětí s Moravským zemským muzeem 2012

Program pro vás připravilo Dětské muzeum ve spolupráci s pracovníky mineralogicko- petrografického, geologicko-paleontologického, divadelního oddělení, Pavilonu Anthropos, správy budov MZM v Brně  a Kociánka - Ústav sociální péče pro tělesně postiženou mládež.

Za kameny do okolí Rudice

Pondělí 27. 8. 2012

Rudická plošina představuje jednu z geologicky a mineralogicky nejvýznamnějších částí Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Tento prázdninový den se seznámíme s celou řadou zajímavostí týkajících se této oblasti. Dozvíme se něco o historii, jeskyních, krápnících, zkamenělinách a minerálech, které tu můžeme najít. Budeme sbírat barevné kamínky                 a z barevných písků si vyrobíme pěknou dekoraci. 

Jak chutnal pravěk! 

Úterý 28. 8. 2012

Jak chutnalo lovci mamutů? Bude chutnat tobě? Pojď si s námi vyzkoušet alespoň na chvíli, jak se žilo lovci mamutů – lovci doby ledové. Neboj se a připoj se k nám!

Hurááá na Pálavu

Středa 29. 8. 2012  

Podíváme se z pohledu geologa a paleontologa na známou a turisty oblíbenou oblast Pálavy. Dostaneme se tak do časů druhohor, třetihor i čtvrtohor a možná si každý najdeme i „svou“ zkamenělinu?! Pokud bude pršet „zachrání“ nás archeologická expozice v Muzeu Dolní Věstonice, expozice Regionálního muzea v Mikulově na mikulovském zámku, či starobylá hrobka Dietrichsteinů.

Den plný loutek

Čtvrtek 30. 8. 2012

Dopoledne si společně s lektorkami Dětského muzea prohlédneme krásnou výstavu "Půvaby loutek a soch/sochař Vojtěch Sucharda a jeho Říše loutek". V rámci výstavy si vyrobíme netradiční, ale zajímavou loutku, oživíme marionety i maňásky a odpoledne nás čeká překvapení v podobě divadelního představení. 

Poslední prázdninový den

Pátek 31. 8. 2012

Poslední den týdne dětí s MZM strávíme v pěkném prostředí Kociánky - Ústavu sociální péče pro tělesně postiženou mládež. Na tomto místě nás čeká spousta her a zábavy, kterou si užijeme společně s dětmi z Kociánky.

 

 

Přihlášky přijímá: Dětské muzeum, Moravské zemské muzeum v Brně, Kobližná 1, 659 37, tel.: 533 435 274 nebo 371, e-mail: detskemuzeum@mzm.cz – kapacita omezena

Cena pětidenního programu (včetně 3 obědů ):  1 500,-  Kč 

 
vyrobila www.omegedesign.cz