Služby > Studovna Oddělení dějin hudby

Služby

 

Kalendář akcí

Duben 2021
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Konference

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

Studovna Oddělení dějin hudby

Adresa:
Smetanova 14
602 00 Brno
tel.: 515 910 485
e-mail: hudebnimzm.cz

Oddělení dějin hudby

Otevírací doba studovny:

UPOZORNĚNÍ:

V návaznosti na mimořádná opatření v souvislosti s minimalizací šíření koronaviru (COVID-19) je studovna Oddělení dějin hudby MZM pro badatele až do odvolání uzavřena. Od 2. září 2020 lze po domluvě s příslušným kurátorem studovat sbírkové předměty Odd. dějin hudby MZM v Centrální badatelně MZM v objektu v ul. Hudcova 76 v Brně, a to ve dnech pondělí a středa od 9 - 12 hod. Materiály je nutné objednat prostřednictvím e-mailu nejpozději 7 dní před návštěvou badatelny. Z technických důvodů je počet objednaných signatur omezen na maximálně 5 ks.

pondělí- zavřeno -
úterý- zavřeno -
středa- zavřeno -
čtvrtek- zavřeno -
pátek- zavřeno -
sobota- zavřeno -
neděle- zavřeno - 


Maximální počet badatelů ve studovně je 6, doporučujeme návštěvy objednávat.

Provoz studovny:

Sbírkové předměty ODH MZM budou badatelům předkládány pouze na základě řádně vyplněného objednacího formuláře k předložení sbírkových předmětů, dostupného ve studovně ODH MZM, nebo na základě výslovného požadavku badatele, který může zaslat prostřednictvím pošty nebo zaslat anebo oznámit prostředky elektronické komunikace (e-mail, telefon), a to na kontaktní adresy ODH MZM zveřejněné na těchto internetových stránkách.

V požadavku badatel uvede své jméno a příjmení, dále žádané signatury, autora a název sbírkového předmětu a datum, v němž badatel žádá sbírkový předmět k nahlížení zpřístupnit. Sbírkové předměty budou pro badatele přichystány nejdříve do příštího otevíracího dne studovny.

Pokud požadavek zaslaný v elektronické či písemné podobě nebude obsahovat veškeré stanovené údaje nebo pokud bude formulace požadavku na předložení sbírkových předmětů nejasná, nepřesná nebo nekonkrétní, bude se takto zaslaný požadavek považovat za informativní a badateli na jejím základě budou moci být připraveny pouze sbírkové předměty, u kterých není pochyb, že mají být předmětem nahlížení.

Badateli bude předloženo maximálně 5 sbírkových předmětů současně. Objednat lze nejvýše 15 sbírkových předmětů na jeden návštěvní den.

Pořizování kopií sbírkových předmětů:

Badatelé si mohou pořizovat digitální kopie notových a archivních materiálů za použití vlastního fotoaparátu. Pořizování kopií musí být schváleno kurátorem a v běžném režimu je možné kopie použít pouze pro studijní účely. Kopie jsou zpoplatněny následujícím ceníkem:

Pořizování digitálních kopií s použitím vlastního fotoaparátu 10 Kč/strana.

Pořizování digitálních kopií s použitím vlastního fotoaparátu se slevou pro studenty 5 Kč/strana.

Objednané kopie pořízené a zasílané online pracovníky ODH MZM 30 Kč/strana.

U některých sbírkových předmětů a archivních materiálů může být pořizování kopií zcela zakázáno, stejně tak mohou být v odůvodněných případech (zvláště u významných částí sbírek) ceny pořizovaných kopií vyšší.

 

Průvodce po archivních fondech Oddělení dějin hudby

Průvodce po archivních fondech ODH MZM je rámcových katalogem sbírek hudebního oddělení.

 
vyrobila www.omegedesign.cz