Služby > Studovna Oddělení dějin hudby

Služby

 

Kalendář akcí

Říjen 2020
Po
Út
St
Čt
So
Ne
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Doprovodná akce
Přednáška
Exkurze
Výstava

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      

 
       

   

Studovna Oddělení dějin hudby

Adresa:
Smetanova 14
602 00 Brno
tel.: 515 910 485
e-mail: hudebnimzm.cz

Oddělení dějin hudby

Otevírací doba studovny:

UPOZORNĚNÍ:

V návaznosti na mimořádná opatření v souvislosti s minimalizací šíření koronaviru (COVID-19) je studovna Oddělení dějin hudby MZM pro badatele až do odvolání uzavřena. Od 2. září 2020 lze po domluvě s příslušným kurátorem studovat sbírkové předměty Odd. dějin hudby MZM v Centrální badatelně MZM v objektu v ul. Hudcova 76 v Brně, a to ve dnech pondělí a středa od 9 - 12 hod. Materiály je nutné objednat prostřednictvím e-mailu nejpozději 7 dní před návštěvou badatelny. Z technických důvodů je počet objednaných signatur omezen na maximálně 5 ks.

pondělí- zavřeno -
úterý- zavřeno -
středa- zavřeno -
čtvrtek- zavřeno -
pátek- zavřeno -
sobota- zavřeno -
neděle- zavřeno - 


Maximální počet badatelů ve studovně je 6, doporučujeme návštěvy objednávat.

Provoz studovny:

Sbírkové předměty ODH MZM budou badatelům předkládány pouze na základě řádně vyplněného objednacího formuláře k předložení sbírkových předmětů, dostupného ve studovně ODH MZM, nebo na základě výslovného požadavku badatele, který může zaslat prostřednictvím pošty nebo zaslat anebo oznámit prostředky elektronické komunikace (e-mail, telefon), a to na kontaktní adresy ODH MZM zveřejněné na těchto internetových stránkách.

V požadavku badatel uvede své jméno a příjmení, dále žádané signatury, autora a název sbírkového předmětu a datum, v němž badatel žádá sbírkový předmět k nahlížení zpřístupnit. Sbírkové předměty budou pro badatele přichystány nejdříve do příštího otevíracího dne studovny.

Pokud požadavek zaslaný v elektronické či písemné podobě nebude obsahovat veškeré stanovené údaje nebo pokud bude formulace požadavku na předložení sbírkových předmětů nejasná, nepřesná nebo nekonkrétní, bude se takto zaslaný požadavek považovat za informativní a badateli na jejím základě budou moci být připraveny pouze sbírkové předměty, u kterých není pochyb, že mají být předmětem nahlížení.

Badateli bude předloženo maximálně 5 sbírkových předmětů současně. Objednat lze nejvýše 15 sbírkových předmětů na jeden návštěvní den.

Pořizování kopií sbírkových předmětů:

Badatelé si mohou pořizovat digitální kopie notových a archivních materiálů za použití vlastního fotoaparátu. Pořizování kopií musí být schváleno kurátorem a v běžném režimu je možné kopie použít pouze pro studijní účely. Kopie jsou zpoplatněny následujícím ceníkem:

Pořizování digitálních kopií s použitím vlastního fotoaparátu 5 Kč/strana.

Pořizování digitálních kopií s použitím vlastního fotoaparátu se slevou pro studenty 3 Kč/strana.

Objednané kopie pořízené a zasílané online pracovníky ODH MZM 10 Kč/strana.

U některých sbírkových předmětů a archivních materiálů může být pořizování kopií zcela zakázáno, stejně tak mohou být v odůvodněných případech (zvláště u významných částí sbírek) ceny pořizovaných kopií vyšší.

 

Průvodce po archivních fondech Oddělení dějin hudby

Průvodce po archivních fondech ODH MZM je rámcových katalogem sbírek hudebního oddělení.

 
vyrobila www.omegedesign.cz