O muzeu > Spolupráce s partnerskými institucemi

O muzeu

 

Kalendář akcí

Duben 2019
Po
Út
St
Čt
So
Ne
15
16
Úterý, 16.04.2019
17
19
20
21
22
23
24
Středa, 24.04.2019
25
26
27
28
29
30
Úterý, 30.04.2019

Vernisáž
Film
Univerzita třetího věku
Přednáška
Koncert
Ocenění
Benefice

viagra pfizer 100 http://aggs.school.nz/?education=professional-essay-writing-services Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

Spolupráce s partnerskými institucemi

http://azuqueca.es/?farmacia=precio-propecia&a32=55

Navázání spolupráce mezi Norským Folkemuseem a Moravským zemským muzeem

Několik neformálních diskusí na mezinárodních akcích předcházelo užšímu navázání spolupráce mezi oběma institucemi. Norsk Folkemuseum  (Norské národopisné muzeum) je jedno z největších a nejnavštěvovanějších norských muzeí, stejně jako Moravské zemské muzeum v České republice.

Obě instituce spojuje nejen charakter sbírek a expozic, ale i řada styčných problémů. I to byl důvod proč byl v Norsk Folkemuseu uspořádán bilaterální seminář řešící různé formy možné vzájemnné dlouhodobě spolupráce. Za Moravské zemské muzeum se semináře zúčastnili Hana Dvořáková, vedoucí Etnografického ústavu, Gabriela Chmelařová, tajemnice ředitele a Igor Frait, náměstek pro vnitřní záležitosti. Za Folkemuseum jednali Paal Mork, náměstek pro komunikaci a práci s veřejností, Inger Jensen, ředitelka sekce sbírek, Tormod Kaaløy, ředitel bezpečnostní sekce.

V úvodu semináře byly představeny obě instituce, poté již zástupci jednali ve dvou definovaných oblastech. První oblastí byl moderní způsob prezentace moderního dědictví – zpřístupnění muzejních sbírek ve stále expozici tradiční kultury na Moravě, zaměřené na všední i sváteční život venkovských vrstev včetně přesahu do života města, druhou spolupráce při tvorbě integrovaného bezpečnostního systému muzea s jedním centrálním řídícím pracovištěm.

Seminář v Oslo nastolil základ další spolupráce, což účastníci stvrdili vzájemně podepsanou dohodou. Vzhledem k tomu, že při Moravském zemském muzeu pracují i metodická centra pro ostatní muzejní instituce v ČR, bude zkušenost ze spolupráce mezi norskou a českou stranou dále šířena mezi ostatní muzejní instituce v ČR. V souvislosti s prioritní oblastí Finančních mechanismů EHP/Norska CZ 06 Kulturní dědictví a současné umění přispěje dohodnutá spolupráce k uplatnění nejlepších postupů pro uchování a prezentaci sbírek muzejní povahy včetně zachování památkového fondu (ochrana historických budov). 

Česká účast na semináři byla podpořena z Fondu pro bilaterální spolupráci na národní úrovni v rámci EHP a Norských fondů 2009–2014.


 
  source link Zřizovatel:
                                                

                    
vyrobila www.omegedesign.cz