Pořádáme > Doprovodné programy a akce > Rozloučení s Palácem šlechtičen

Pořádáme

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      


 
 
       

Večerní program pro děti i dospělé k zahájení rekonstrukce Paláce šlechtičen 1. prosince 2017

Palác šlechtičen v Kobližné ulici v Brně se s koncem listopadu uzavře veřejnosti. Důvodem je plánovaná rekonstrukce a vybudování nových stálých expozicí Loutkářské umění a Tradiční kultura na Moravě v zrcadle času, financovaných z projektu IROP.

Slavnostní rozlučka bude v pátek 1. prosince 2017 od 17 do 22 hodin a živo bude ve všech prostorách paláce. Děti i dospělí zažijí bohatý program. Od tvořivých dílen s vánoční tématikou pro děti, ve kterých budou vyrábět figurky do betléma, vánoční ozdoby, nebo zdobit perníčky, až třeba po výlet pro odvážné do podzemí s otevřeným strašidelným sklepením. A protože součástí budoucích stálých expozicí bude i loutkářská prezentace, ochutnají návštěvníci atmosféru loutkového divadla. K vyzkoušení budou velké marionety a připraveno je i malé divadelní představení.

Po celou dobu budou přístupné všechny výstavy Paláce šlechtičen, a to „Venuše - fotografie Jindřicha Štreita“, které dokumentují syrovost života na Bruntálsku v 80. letech minulého století, obrazy světoznámého ukrajinského malíře Ivana Marchuka - „Hledání pravdy“ a ukázky prací studentů VOŠ oděvního designu inspirované folklorem. 

V kapli paláce se určitě budou vyjímat modely návrhářky a designérky Liběny Rochové, při jejichž tvorbě se inspirovala tradičním lidovým oděvem ze sbírek Etnografického ústavu MZM a také tradičními technikami jejich výroby.

Druhé patro bude v tento večer patřit výuce tanců. Pod vedením Slováckého krúžku se bude možné vyzkoušet si některé variace lidových tanců a mistři tance naučí argentinské tango.

Ovšem za vrchol večera lze zcela jistě považovat módní přehlídku. Jednak proto, že uvede originální modely ze sbírek lidového textilu uloženého v Etnografickém ústavu MZM, ale především proto, že se role modelů a modelek ujmou samotní zaměstnanci této paměťové instituce.

O hudební doprovod se postarají Slovácký krúžek a LH Metošé. Celým programem bude provázet Tonda Kala. Využijte jedinečnou příležitost k návštěvě celého paláce a nákupu vánočních dárků v podobě zajímavých balíčků pro děti i dospělé. V nabídce budou dárkové vstupenky na celý rok, autentické suvenýry nebo knihy.

 

 
vyrobila www.omegedesign.cz