Úvod > Akce > Rezervace programu pro školy

Akce

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

Vánoční příběh

Povídáním o vánočních zvycích se společně naladíme na adventní čas...

Fauna Moravy pro nejmenší

Program seznámí děti pomocí jednoduchého výkladu s vybranými druhy savců, ptáků i ryb a zajímavostmi z jejich života. Čekají vás říkanky, hádanky, hry i pohádka...

Svět nerostů a hornin

Lektorovaná prohlídka expozice vás seznámí s nerosty a horninami s důrazem na mineralogicko-petrografické poměry Moravy a Slezska, s fyzikálními a chemickými vlastnostmi nerostů a stavbou Země včetně jejího postavení ve sluneční soustavě.

Vítejte u neandertálců

Program představuje běžný život neandertálců, jejich fascinující schopnost přežít v drsných podmínkách pleistocenní Evropy a ukazuje, že jejich chování bylo srovnatelné s nově příchozími anatomicky moderními lidmi.

Země plná kamínků

Seznámíme děti se vznikem Země, její stavbou a vznikem hornin a minerálů. Zábavnou formou vysvětlíme rozdíly v minerálech, např. proč jsou někde minerály jako velké, lesklé krystaly a jinde jen sotva viditelná zrníčka, proč jsou některé horniny černé a jiné zase světlé.

Zaniklý život na Moravě aneb mořem i souší pravěké Moravy

Lektorovaná prohlídka expozice Zaniklý život na Moravě je zaměřena na vývoj života v jednotlivých geologických érách na území dnešní Moravy. Prostřednictvím moravských zkamenělin se přeneseme do pravěkých moří a souší mezi naše dávné předky a vymezíme si klíčové události, jež zásadně ovlivnily jejich životní strategie.

Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih

Výstava žákům představí původní autorskou literární tvorbu přímo určenou pro děti a mládež dle jednotlivých žánrů, a to jak českou, tak světovou.

 
vyrobila www.omegedesign.cz