Úvod > Akce > Programy pro děti

Akce

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

Programy pro děti

Mezinárodní den dětí v Pavilonu Anthropos ve čtvrtek 1. června 2017:

Dětské muzeum Moravského zemského muzea vás u příležitosti Mezinárodního dne dětí zve na speciální dětský program do výstavy Vítejte u neandertálců v Pavilonu Anthropos.

  

Místo: Pavilon Anthropos, Pisárecká 5, Brno
Kdy: odpoledne 1. 6. 2017 od 14:00 do 18:00 hod.
Vstup na program a do výstavy Vítejte u neandertálců bude pro děti zdarma.

Ve výstavě Vítejte u neandertálců se děti podívají, jak to bylo u neandertálců. Dozvědí se, co neandertálci lovili, jak to měli s bydlením, jestli se navzájem o sebe dokázali postarat a léčit své blízké a jak uměli přežít v drsných klimatických podmínkách.

Na jednotlivých stanovištích si děti vyzkoušejí, zda by dokázaly žít v drsných podmínkách období čtvrtohor.

Děti se pokusí zasáhnout pravěké zvíře kopím, vyzkouší si rozdělat oheň, vytvoří si vlastní rytiny, zjistí, zda je pazourek ostrý, a přivoní k léčivým rostlinám, u kterých budou hádat jejich názvy.

Workshop pro rodiče, prarodiče s dětmi k výstavě „Recyklace – šijeme, přešíváme, přeplétáme“:

http://www.mzm.cz/fileadmin/user_upload/reckylace644.png

Chcete se dovědět, jak vyrobit hezkou brož ze staré vlny nebo barevnou prostírku pod hrníček ze zbytků látek? To vše a mnohem víc si ukážeme 17. června 2017 v Paláci šlechtičen na ul. Kobližná 1 ve dvou workshopech. Na workshop je potřeba se předem přihlásit na mail: tondrova@mzm.cz, maximální kapacita na jeden blok 40 účastníků, cena dospělý + dítě 50 Kč.

Týden dětí s Moravským zemským muzeem 2017:

27. ročník | Program pro vás připravilo Dětské muzeum ve spolupráci se Zoologickým oddělením, Mineralogicko-petrografickým oddělením MZM a s Muzeem Komenského v Přerově.

Program je již plně obsazen. Pokud Váš zájem trvá, můžete být zapsáni jako náhradníci - další informace získáte na e-mailové adrese detskemuzeum@mzm.cz.

Pondělí 28. 8.: Krásy parku Michalov

Letošní Týden dětí zahájíme výletem do Přerova, kde proběhne pod vedením lektorky Muzea Komenského prohlídka dřevin a vyprávění o historii Městského parku Michalov. V odpoledních hodinách nahlédneme do Záchranné stanice ORNIS a stálé expozice ptáků.

Úterý 29. 8.: Mineralogická výprava

Tento den se vydáme s kurátorem Mineralogicko-petrografického oddělení do Nedvědice rýžovat jeden z našich drahokamů český granát. Odpoledne pak navštívíme lokalitu Hradisko, kde budeme hledat Li-pegmatity.

Středa 30. 8.: Volání volavek a jiného ptactva

Uprostřed týdne se vydáme za ptáky do ornitologického ráje jižní Moravy NPR Lednické rybníky. Během programu budeme moci pozorovat nejen volavky, ale i další atraktivní druhy vodního i dalšího ptactva. Zažijeme den očima zoologa a zjistíme, že k poznávání přírody nejsou potřeba jen oči.

Čtvrtek 31. 8.: Vzhůru do Starého zámku v Jevišovicích

Předposlední den vyrazíme do Starého zámku v Jevišovicích, kde si nejprve v doprovodu lektora prohlédneme výstavu „Umění skalních maleb“. Na půdě zámku dále navštívíme Dětský labyrint, ve kterém se, doufejme, nikdo neztratí. Na závěr můžeme nakouknout i do hradní kuchyně.

Pátek 1. 9.: Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih

V závěru Týdne dětí navštívíme výstavu Dětského muzea „Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih“. Seznámíme se s rozličnými příběhy pro děti, které vznikaly od minulých staletí po současnost a s nejznámějšími autory a ilustrátory dětských knih. Přiblížíme si i jednotlivé literární žánry, zahrajeme si divadlo a vytvoříme vlastní příběh. V odpoledních hodinách prožijeme dobrodružství inspirované knížkou Zahrada od Jiřího Trnky.

Archiv

2017

2016

2015

2014

2013

2012

            

 
vyrobila www.omegedesign.cz