Pořádáme > Archiv výstav > 2014 > Podoby víry

Pořádáme

 

Kalendář akcí

Červen 2020
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
3
4
5
6
7
8
9
10
12
14
22
23
24
25
26
27
28

Výstava
Doprovodná akce

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      

 
       

   

Podoby víry

26. února 2014 - 27. dubna 2014

Vstupné: plné 30 Kč, zvýhodněné 15 Kč, rodinné 75 Kč

Otevírací doba: út 9-15, st-pá 9-17, so a ne 13-18 hodin

 

Pozvánka na vernisáž ke stažení  zde (632.1 kB, Adobe Acrobat dokument)

 

Pro víru se žilo i umíralo, protože byla nadějí. A jako taková se obtiskla do duší a konání člověka, včetně jeho hmotných výtvorů, s jejichž pomocí se utíkal k Bohu. Setkáváme se s nimi v lidských příbytcích, po cestách kudy člověk chodil, na polích, kde pracoval, na návrších kopců a hor, odkud jsou i z dálky dobře vidět. Nejvelkolepější z těchto artefaktů jsou kostely (chrámy), doklady víry, pojetí liturgie a zároveň i dokumenty dobové architektury, malířství a sochařství. 

Výstava Podoby víry situovaná do prostor odsvěcené kaple v Paláci šlechtičen obsahuje výběr fotografií z výstavy realizované v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě,  která byla příspěvkem k cyrilometodějskému výročí a jíž byla udělena záštita Mons. Jana Graubnera, arcibiskupa olomouckého  a ministryně kultury ČR mgr. Aleny Hanákové.

Hlavním tématem výstavy jsou fotografie Pavla Popelky z několika cest po Balkánu,  zachycující  projevy víry v architektuře křesťanských chrámů a jejich interiérů. Vedle vizuálního zážitku jsou i příspěvkem k historii christianizace balkánských zemí. Více se k tomuto tématu lze dočíst v katalogu Podoby víry vydaného k výstavě v Uherském Brodě.

 

Doprovodný program

Fotogalerie

 
vyrobila www.omegedesign.cz