Úvod > Navštivte nás > Pavilon Anthropos > Výstavy > Země na obzoru - objevujeme Ameriku

Země na obzoru - objevujeme Ameriku

22. 10. 2015 – 4. 9. 2016

     

Otevírací doba: út-pá 9.00-18.00, so-ne 10.00-18.00

Vstupné: plné 60 Kč, zvýhodněné 30 Kč, rodinné 150 Kč

Hlavním cílem výstavy je přiblížit dětskému návštěvníkovi zábavnou a hravou formou kulturu zaniklých předkolumbovských civilizací Mezoameriky a Jižní Ameriky. Na základě prezentovaných exponátů a interaktivních činností se návštěvníci seznámí s historií a kulturou národů, které se nacházely v oblasti Mezoameriky, např. Olmékové, Zapotékové, Mayové, Toltékové či Aztékové a v oblasti centrálních And, např. kultura Nazca, Moche, Chimú, Inkové či Muiskové.

Pozornost výstavy bude rovněž zaměřena na významné objevitele a dobyvatele a významné zámořské cesty. Kromě Kryštofa Kolumba bude na výstavě představen Hernán Cortés, Francisco Pizarro, Fernão de Magalhães či Amerigo Vespucci. Prostřednictvím animací se návštěvník seznámí nejen s mayským komplexem Chichén Itzá se slavnou Kukulkanovou pyramidou, ale také se dozví, zda skutečně existuje legendární říše El Dorado.

Součástí výstavy jsou interaktivní předměty, didaktické pomůcky a hry. 

Pro návštěvníky se zrakovým znevýhodněním jsou ve výstavě připraveny taktilní předměty včetně popisků a textů v Braillově písmu. Skupinám zrakově znevýhodněných návštěvníků doporučujeme objednat prohlídku výstavy v doprovodu lektora Dětského muzea.

 

Záštitu nad výstavou převzali:

- J. E. María Susana Landaveri Porturas, velvyslankyně Peruánské republiky v České republice

- J. E. Pablo Macedo Riba, velvyslanec Spojených států mexických

Doprovodný program

Přednášky

Doprovodný program pro školy

Fotogalerie

Partneři

Mnislav Zelený Atapana

 
vyrobila www.omegedesign.cz