Pro rodiny > Programy pro rodiny s dětmi > Týden dětí s Moravským zemským muzeem 2019

Pro rodiny

 

Kalendář akcí

Říjen 2021
Po
Út
St
Čt
So
Ne
2
3
25
26
Úterý, 26.10.2021
27
28
29
31

Doprovodná akce
Vernisáž
Přednáška
Exkurze
Zábava
Konference

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY

 


 Zřizovatel:


                      

 
       

Týden dětí s Moravským zemským muzeem 2019

29. ročník Týdne dětí pro vás připravilo oddělení Dětské muzeum ve spolupráci s Botanickým oddělením a Centrem kulturní antropologie MZM.

UPOZORNĚNÍ: Oba termíny jsou již plně obsazeny. Hlásit se mohou případní náhradníci

I. TURNUS - 8. až 12. července 2019 - program je již plně obsazen, zájemci mohou být zapsáni pouze jako náhradníci

II. TURNUS - 26. až 30. srpna 2019 - program je již plně obsazen, zájemci mohou být zapsáni pouze jako náhradníci

 

Pondělí: Vzhůru za rozmanitými kytičkami

První den se vydáme do Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity v Brně, kde nám poví a ukáže spoustu zajímavostí pracovník botanického oddělení MZM. Čeká nás také dobrodružná hra, pomocí které prozkoumáme celou zahradu. Na konci naší výpravy si každý z nás odnese osázený a ozdobený květináček a budeme se těšit, až nám rostlinka doma vykvete.

Úterý: Projdeme se rájem i na hradě

Dopoledne navštívíme farmu Eden, podíváme se na Panské bydlení, představíme si jednotlivá řemesla, uvidíme, jak se zpracovával len a mnoho dalšího. Po obědě si prohlédneme jeden z nejkrásnějších středověkých hradů na Moravě hrad Pernštejn.

Středa: Návštěva Velkomoravské říše a odpolední opičárny

Středeční dopoledne strávíme na místě možného působení slovanských věrozvěstů sv. Konstantina - Cyrila a sv. Metoděje na slovanském hradišti v Mikulčicích. Čeká nás krátká prohlídka expozice s příběhem "velkomoravské princezny" a různé tvořivé činnosti. Odpoledne se seznámíme s opicemi chovanými v zoo Hodonín, povíme si něco o jejich životě a nahlédneme pod pokličku v jejich kuchyni. Pobyt opičákům zpříjemníme výrobou hračky na hraní.

Čtvrtek: S baťůžkem na výlet do Tišnova a okolí

V obci Březina navštívíme stálou expozici skleněných figurek spolu s ukázkou jejich výroby; součástí je i korálková dílna. Odpoledne se pak vydáme pěší naučnou stezkou z Tišnova na rozhlednu Klucanina.

Pátek: Okouzlení Afrikou

Poslední den navštívíme výtvarně zaměřenou výstavu "Okouzlení Afrikou" v Pavilonu Anthropos. Budeme si povídat o africkém umění, ve kterém hledali inspiraci pro svá díla známí čeští umělci.  V duchu tématu bude následovat výtvarný workshop. Odpolední program bude probíhat v zajetí africké hudby, vyzkoušíme si základy bubnování na africké bubny.

 

  

 

Program je určený pro děti ve věku od 6 do 12 let.

Rezervace přijímá: Dětské muzeum, Moravské zemské muzeum v Brně, Kobližná 1, 659 37, telefon: 533 435 274 nebo 371, e-mail: detskemuzeum@mzm.cz, kapacita omezena!

Cena pětidenního programu (včetně obědů) je 2 200 Kč.

 

 
vyrobila www.omegedesign.cz