Pro rodiny > Programy pro rodiny s dětmi > Dětské muzeum > Týden dětí 2015

Pro rodiny

 

Kalendář akcí

Srpen 2021
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Doprovodná akce

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY

 


 Zřizovatel:


                      

 
       

Týden dětí s Moravským zemským muzeem 2015

Program pro vás připravilo Dětské muzeum ve spolupráci s pracovníky Entomologického oddělení, Botanického oddělení a Pavilonu Anthropos MZM.

    

Týden dětí je již plně obsazen!

Z muzea přímo do terénu aneb entomologicko – botanický den

Pondělí 24. 8.

Letošní týden dětí zahájíme programem v Entomologickém oddělení, kde se dozvíme řadu zajímavostí o pozoruhodné říši hmyzu a budeme mít jedinečnou příležitost prohlédnout si unikátní exponáty. Potom nahlédneme do herbáře botanického oddělení a zkusíme poznávat vybrané bylinky, rostlinky. Odpoledne nás čeká terénní průzkum v lokalitě Stránská skála s určováním botanických i entomologických nálezů. 

Za permoníky do Jihlavy

Úterý 25. 8. 

Dopoledne zavítáme do Muzea Vysočiny Jihlava. V programu „Kam horník nemůže, tam nastrčí permoníka“, si budeme povídat o těžbě a zpracování stříbrných rud a ražbě mincí. Podíváme se rovněž do jihlavského podzemí, které se nachází pod historickým jádrem města. A v odpoledních hodinách půjdeme za zvířátky do ZOO.     

Dílna klasické animace a výstava „Příběh chleba“

Středa 26. 8.

Tento den navštívíme Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, kde se seznámíme s paní Hermínou Týrlovou, zlínskou animátorkou, která před filmovou kamerou nechala v pohádkových příbězích ožívat nejrůznější materiály. Vyzkoušíme si práci ve filmařském týmu - společně si vyrobíme a rozpohybujeme ploškové loutky. Ve druhé části programu s názvem „Tam, kde zlátne obilí“ si dáme dostaveníčko s celou řadou zajímavých rostlin a živočichů, kteří žijí na poli. Na závěr si projdeme expozici „Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost“ s řadou interaktivních prvků.  V závěru dne nás čeká procházka stezkou na malenovický hrad.

Ekologický den v Balinském údolí u Budišova

Čtvrtek 27. 8.

Ve čtvrtek se vypravíme na výlet do střediska ekologické výchovy Chaloupky ve Velkém Meziříčí, kde se budeme zabývat hlavně rozmanitostí přírody. V odpoledních hodinách navštívíme náš zoologický depozitář na zámku v Budišově a zbytek dne strávíme v budišovských zahradách. 

A z terénu zase zpátky do muzea

Pátek 28. 8.

V závěru „Týdne dětí“ opět zavítáme do prostor našeho muzea. Tentokrát do příjemného prostředí Pavilonu Anthropos a jeho přilehlého parku. Nejprve si prohlédneme stálou expozici „Pravěk Moravy“, ve které se dozvíme spoustu zajímavostí ze života našich předků. Na tento program navážeme tvořivou dílnou inspirovanou pravěkem. Poté bude následovat aktivní hra „Honba na mamuta“, kdy si na vlastní kůži vyzkoušíme nelehké úkoly, podobné těm, které museli lidé doby kamenné zvládat každodenně.

Program je určený pro děti ve věku od 6 do 12 let.     

Přihlášky přijímá: Dětské muzeum, Moravské zemské muzeum v Brně, Kobližná 1, 659 37, telefon: 533 435 274 nebo 371, e-mail: detskemuzeum@mzm.cz, kapacita omezena!

Cena pětidenního programu (včetně 5  obědů ):  1 600,-  Kč 

Změna programu vyhrazena.

 
vyrobila www.omegedesign.cz