Pořádáme > Doprovodné programy a akce > Rozloučení s Palácem šlechtičen

Pořádáme

 

Kalendář akcí

Duben 2019
Po
Út
St
Čt
So
Ne
15
16
Úterý, 16.04.2019
17
19
20
21
22
23
24
Středa, 24.04.2019
26
27
28
29
30
Úterý, 30.04.2019

Vernisáž
Film
Univerzita třetího věku
Přednáška
Koncert
Ocenění
Konference

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      

 
       

   

Večerní program pro děti i dospělé k zahájení rekonstrukce Paláce šlechtičen 1. prosince 2017

Palác šlechtičen v Kobližné ulici v Brně se s koncem listopadu uzavře veřejnosti. Důvodem je plánovaná rekonstrukce a vybudování nových stálých expozicí Loutkářské umění a Tradiční kultura na Moravě v zrcadle času, financovaných z projektu IROP.

Slavnostní rozlučka bude v pátek 1. prosince 2017 od 17 do 22 hodin a živo bude ve všech prostorách paláce. Děti i dospělí zažijí bohatý program. Od tvořivých dílen s vánoční tématikou pro děti, ve kterých budou vyrábět figurky do betléma, vánoční ozdoby, nebo zdobit perníčky, až třeba po výlet pro odvážné do podzemí s otevřeným strašidelným sklepením. A protože součástí budoucích stálých expozicí bude i loutkářská prezentace, ochutnají návštěvníci atmosféru loutkového divadla. K vyzkoušení budou velké marionety a připraveno je i malé divadelní představení.

Po celou dobu budou přístupné všechny výstavy Paláce šlechtičen, a to „Venuše - fotografie Jindřicha Štreita“, které dokumentují syrovost života na Bruntálsku v 80. letech minulého století, obrazy světoznámého ukrajinského malíře Ivana Marchuka - „Hledání pravdy“ a ukázky prací studentů VOŠ oděvního designu inspirované folklorem. 

V kapli paláce se určitě budou vyjímat modely návrhářky a designérky Liběny Rochové, při jejichž tvorbě se inspirovala tradičním lidovým oděvem ze sbírek Etnografického ústavu MZM a také tradičními technikami jejich výroby.

Druhé patro bude v tento večer patřit výuce tanců. Pod vedením Slováckého krúžku se bude možné vyzkoušet si některé variace lidových tanců a mistři tance naučí argentinské tango.

Ovšem za vrchol večera lze zcela jistě považovat módní přehlídku. Jednak proto, že uvede originální modely ze sbírek lidového textilu uloženého v Etnografickém ústavu MZM, ale především proto, že se role modelů a modelek ujmou samotní zaměstnanci této paměťové instituce.

O hudební doprovod se postarají Slovácký krúžek a LH Metošé. Celým programem bude provázet Tonda Kala. Využijte jedinečnou příležitost k návštěvě celého paláce a nákupu vánočních dárků v podobě zajímavých balíčků pro děti i dospělé. V nabídce budou dárkové vstupenky na celý rok, autentické suvenýry nebo knihy.

 

 
vyrobila www.omegedesign.cz