O muzeu > Fotogalerie > Fotogalerie - Jarní prázdniny 2020 v Moravském zemském muzeu

O muzeu

 

Kalendář akcí

Leden 2022
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31

Přednáška

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      


 
 
       

Jarní prázdniny 2020 v Moravském zemském muzeu

Zpět na seznam fotogalerií

 

Program jarních prázdnin v Moravském zemském muzeu se uskutečnil ve dnech 18. až 21. února 2020 (vždy od 9 do 13 hodin). Jednotlivé programy připravili pracovníci Etnografického ústavu, Historického oddělení, Numismatického oddělení a oddělení Dětské muzeum.


První den, úterý 18. února, se nesl ve znamení módy. V nově otevřené výstavě Jako růže. Móda zrcadlem doby se děti dozvěděly zajímavosti o vývoji módy a získaly inspiraci pro tvorbu vlastního modelu pomocí látkové koláže na papír. Děti si tak mohly vytvořit módní doplněk ve formě brože či motýlka a na závěr se zapojit do malé módní přehlídky.


Ve středu děti navštívily Mendelianum, kde se každý může stát vědcem. Seznámily se s dnešní genetikou, molekulární biologií a dalšími obory, které se v genetice uplatňují. Zjistily, jak velká je buňka a co všechno se v ní děje. Prohlédly si několikametrové modely DNA doplněné 3D animacemi a seznámily se s řadou přístrojů, které umí s DNA pracovat.
 


Ve čtvrtek děti navštívily prostory nedávno otevřené výstavy Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce, kde se blíže seznámily se zrodem postavičky Ferdy Mravence a dalších legendárních postaviček z hmyzí říše. Zahrály jsme si různé hry, vyrobily obrázkové plošné loutky a nakonec jsme společně vytvořily vlastní příběh pomocí ploškové animace.
 


Poslední prázdninový den se nesl ve znamení technických vynálezů 20. století i numismatických skvostů. Při návštěvě historické expozice o 20. století jsme dětem představili různé technické vynálezy, ale také výzbroj a výstroj vojáka 1. a 2. světové války. V druhé části programu děti navštívily numismatické oddělení, kde jim byla představena různá historická platidla, mince, bankovky a jiné poklady.
 

 
vyrobila www.omegedesign.cz