Pořádáme > Doprovodné programy a akce

Pořádáme

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY

 Zřizovatel:


                      

 
       

Doprovodné programy a akce

 Profil Moravského zemského muzea - sledujte nás na facebooku, aby vám neunikla žádná blížící se akce

Beseda k 30. výročí sametové revoluce v Dietrichsteinském paláci

Oddělení dějin kultury antitotalitního zaměření (ODKAZ) Moravského zemského muzea zve na besedu k 30. výročí sametové revoluce. Uskuteční se ve středu 20. listopadu 2019 v 13:30 v přednáškovém sále Dietrichsteinského paláce na Zelném trhu 8 v Brně.

Workshop Mechorosty rostoucí na kůře stromů a na mrtvém dřevě

Workshop Mechorosty rostoucí na kůře stromů a na mrtvém dřevě. Základní snadno poznatelné druhy epifytických a epixylických mechorostů. Účastníci si vytvoří srovnávací herbář. Přinést je možné i vlastní sběry mechorostů. Vhodné pro žáky a studenty se zájmem o přírodopis/biologii, pedagogy a všechny zájemce o přírodu. Podrobnosti zde.

Slavnostní klavírní recitál / Janáček Brno

Slavnostní klavírní recitál k prezentaci restaurovaného skladatelova klavíru Ehrbar se uskuteční ve čtvrtek 21. listopadu 2019 od 19 hod. v Památníku Leoše Janáčka.

Leoš Janáček: po zarostlém chodníčku, I. X. 1905 (Z ulice dne 1. října 1905), V mlhách

Podrobnosti na oficiálních stránkách festivalu Janáček Brno.

Beseda s řezbářem, sochařem a loutkářem Františkem Vítkem

Moravské zemské muzeum Vás zve na setkání s řezbářem, sochařem, scénografem a loutkářem Františkem Vítkem a jeho ženou Věrou Vítkovou. Beseda se uskuteční v sobotu 23. listopadu 2019 ve 14:00 hodin ve výstavě František Vítek - devadesát vůní dřeva, věnované tvůrci k jeho devadesátinám, v Mramorových sálech Biskupského dvora (Muzejní 1, Brno). Vstupenky do výstavy nutno zakoupit v pokladně v přízemí Dietrichsteinského paláce na Zelném trhu. Více o výstavě.

Doprovodný program pro rodiče s dětmi Africké tvoření

Dětské muzeum MZM zve na odpolední program Africké tvoření ve výstavě Okouzlení Afrikou v sobotu 23. listopadu 2019. V rámci programu si prohlédneme díla českých umělců ovlivněných černým kontinentem, originální africké masky a plastiky. Necháme se jimi inspirovat k výrobě masek a amuletů. Dozvíte se spoustu zajímavostí o Africe, zjistíte, co je asambláž, poslechnete si africkou hudbu a budete mít možnost vyzkoušet si hudební nástroje djembe, balafon či kalimbu. Pro ty, kteří rádi poznávají nové chutě, bude připravena ochutnávka blahodárného nápoje z baobabu.

Datum: 23. 11. 2019

Místo: Pavilon Anthropos, Pisárecká 5

Čas: 14:00 až 17:00

Vstupné: 50,- Kč

Objednávky: Doporučujeme se na program objednat, a to buď na našem e-mailu detskemuzeum@mzm.cz nebo nebo telefonicky přímo v Dětském muzeu: 533 435 274, 515 910 571.

Podzimní setkání muzejních botaniků

Moravské zemské muzeum a Asociace muzeí a galerií ČR zvou na Podzimní setkání muzejních botaniků, které se koná ve dnech 27. a 28. listopadu 2019. Akce se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Vernisáž výstavy Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce

Ondřej Sekora (1899-1967) je významný český spisovatel a ilustrátor knih pro děti, současně však zanechal nepřehlédnutelnou stopu v dějinách české žurnalistiky, sportu, divadla, audiovizuálních médiích nebo komiksu. Autorova životní a umělecká dráha přitom v mnoha ohledech dokonale zrcadlí historické a politické zvraty, kterými naše země prošly od konce první světové války až po začátek šedesátých let 20. století, a tak jeho příběh ve zkratce shrnuje i komplikovaný příběh Československa dané doby. Vernisáž výstavy se koná v úterý 17. prosince 2019.

Slavnostní zahájení výstavy Jako růže... aneb Móda zrcadlem doby

Výstava představí vývoj dámského oděvu městských vrstev i oblečení obyvatelstva brněnského venkova z období mezi lety 1880 až 1925. Výstavu doplní oděvy mužů, dětí, řada dobových módních doplňků a spodního prádla. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý doprovodný program včetně dobové módní přehlídky. Výstava se koná od 24. ledna 2020 v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu 8 v Brně.

Archiv

2018

2017

 

 
vyrobila www.omegedesign.cz