Pořádáme > Doprovodné programy a akce

Pořádáme

 

Kalendář akcí

Srpen 2019
Po
Út
St
Čt
So
Ne
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Sobota, 31.08.2019

Film
Koncert
Zábava

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

 Prohlédněte si newsletter pro tento měsíc


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY

 Zřizovatel:


                      

 
       

   

Doprovodné programy a akce

 Profil Moravského zemského muzea - sledujte nás na facebooku, aby vám neunikla žádná blížící se akce

Vernisáž výstavy Řády a vyznamenání Španělska - sbírka Josefa L. Hrdého

Moravské zemské muzeum zve na slavnostní zahájení výstavy Řády a vyznamenání Španělska - sbírka Josefa L. Hrdého v úterý 18. února 2020 v 17 hodin. Vernisáž se uskuteční v Mramorových sálech Biskupského dvora. Výstava představí soukromou sbírku Josefa L. Hrdého, která obsahuje 163 španělských řádů, vyznamenání a odznaků z období 18. - 20. století u nás téměř neznámých a nedostupných. Jedná se o královské řády, vojenské záslužné řády, civilní záslužné řády, vojenská vyznamenání, koloniální řády, řády karlistů, medaile Červeného kříže, pamětní medaile a kříže, dekorace společností a odznaky. K nejcennějším patří španělský Řád zlatého rouna z období 1. poloviny 20. století. Celou sbírku Josef L. Hrdý věnoval Moravskému zemskému muzeu.


Jarní prázdniny v Moravském zemském muzeu 2020

Program jarních prázdnin se uskuteční ve dnech 18. až 21. února 2020 (vždy od 9 do 13 hodin). Programy pro vás připravili pracovníci Etnografického ústavu, Historického oddělení, Numismatického oddělení a oddělení Dětské muzeum.

Úterý 18. 2. 2020 - Jako růže. Móda zrcadlem doby

Tento den bude ve znamení módy. Nahlédnete do výstavy Jako růže. Móda zrcadlem doby, kde se dozvíte zajímavosti o vývoji módy. Ve výstavě získáte rovněž inspiraci pro tvorbu vlastního modelu pomocí látkové koláže na papír. Vytvořit si můžete i módní doplněk ve formě brože či motýlka. A na závěr si uspořádáme malou módní přehlídku.
Středa 19. 2. 2020 - Mendelianum - atraktivní svět genetiky

Vyčerpaná kapacita

Navštivte Mendelianum, kde se každý z vás může stát vědcem. Seznámíte se s dnešní genetikou, molekulární biologií a dalšími obory, které se v genetice uplatňují. Zjistíte, jak velká je buňka a co všechno se v ní děje. Prohlédnete si několikametrové modely DNA doplněné 3D animacemi, a v naší molekulární laboratoři se seznámíte z řadou přístrojů, které umí s DNA pracovat. Zjistíte, jak se poznatky z genetiky dají využít v medicíně nebo kriminalistice, jak pracují laboranti. Vyzkoušíte si několik pokusů, a také práci s vybavením laboratoře.Čtvrtek 20. 2. 2020 - Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce

Přijďte se seznámit s významným českým spisovatelem, ilustrátorem knih pro děti a žurnalistou Ondřejem Sekorou prostřednictvím ilustrací ze Sekorových slavných i méně známých knih, novinových kreseb, karikatur a loutek vytvořených podle Sekorových návrhů. V programu se blíže seznámíte se zrodem postavičky Ferdy Mravence a dalších legendárních postaviček z hmyzí říše. Zahrajete si různé hry, vyrobíte si obrázkové plošné loutky, které si sami rozpohybujete. Společně pak vytvoříme vlastní příběh pomocí ploškové animace.Pátek 21. 2. 2020 - Technické vynálezy 20. století a návštěva numismatiky

Poslední prázdninový den navštívíme expozici Středoevropská křižovatka: Morava ve 20. století, kde nás čeká malá procházka historií 20. století. Představíme si zejména různé technické vynálezy, ale také výzbroj a výstroj vojáka 1. a 2. světové války. V druhé části programu nahlédnete pod pokličku jednoho zajímavého muzejního oboru. Navštívíme numismatické oddělení, kde se dozvíte, čím se zabývá numismatik. Prohlédnete si různá historická platidla, mince, bankovky a jiné poklady.


Sraz účastníků je ve vestibulu Dietrichsteinského paláce, Zelný trh 8, vždy před devátou hodinou, rozchod je ve třináct hodin tamtéž.

Programy jsou určené pro děti od 1. do 7. třídy, zájemci se mohou objednat na čtyřdenní program nebo na jednotlivé dny dle výběru.

Cena jednodenního programu je 100 Kč, cena čtyřdenního programu je 380 Kč.

Přihlášky a informace: Dětské muzeum MZM: tel.: 533 435 274 nebo 371, e-mail: detskemuzeummzm.cz - kapacita programů je omezená.

Historie a fauna jeskyní Moravského krasu

20. února 2020 v 17:00 / Pavilon Anthropos
Mgr. Martina Roblíčková, Ph.D. (Ústav Anthropos)

Výpustek, Sloupsko-šošůvské jeskyně, jeskyně Barová a Pod Hradem.
Z Cyklu přednášek Klubu přírodovědeckého v Brně.

Zajímavé houby pralesů Slovenska

25. února 2020 v 17:00 / Biskupský dvůr
Mgr. Daniel Dvořák (Ústav botaniky a zoologie PřF MU, Brno)
Mgr. Jan Běťák (VÚKOZ, Odd. ekologie lesa, Brno)

Houby Vsetínska

10. března 2020 v 17:00 / Biskupský dvůr
Jiří Polčák (Lipník nad Bečvou)

Ani den bez jediné řádky - komentovaná prohlídka připomene 100. výročí narození Ludvíka Kundery

V úterý 24. března 2020 v 17 hodin v Domě Jiřího Gruši připomene Moravské zemské muzeum 100. výročí narození brněnského rodáka, básníka, dramatika, překladatele a výtvarníka Ludvíka Kundery prostřednictvím komentované prohlídky dlouhodobé výstavy Ludvík Kundera - Hora dění.

Výjimečně při této příležitosti mohou návštěvníci zhlédnout strojopisné sborníky textů s originální grafikou zvané Hyperbibliofilie, jež redakčně připravovali v Kunštátě L. Kundera se svou ženou Jiřinou. Tyto unikátní sborníky vycházely v 70. letech minulého století v limitovaném počtu exemplářů rovnajícím se počtu autorů jednotlivých čísel. Autorské jádro tvořili členové multioborového uměleckého Sdružení Q.

Hlenky - krásky inteligentní

24. března 2020 v 17:00 / Biskupský dvůr
RNDr. Jiří Kubásek, Ph.D. (Katedra experimentální biologie rostlin, PřF JČ, České Budějovice)

Staň se módním návrhářem - tvůrčí dílna pro děti

S autorkou výstavy nahlédneme do výstavy Jako růže. Móda zrcadlem doby, kde se dozvíme zajímavosti o vývoji módy. Současně budeme hledat inspiraci pro tvorbu vlastního modelu "koláže". Vytvoříme si módní doplněk ve formě brože či motýlka a na závěr uspořádáme malou módní přehlídku.

Datum: sobota 28. března 2020 od 14 do 17 hodin
Místo:
Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno
Vstupné: 50 Kč
(výroba, materiál)

Upozorňujeme na omezený počet návštěvníků, doporučujeme telefonickou nebo e-mailovou rezervaci na tel. 533 435 274, e-mail: detskemuzeummzm.cz.

Archiv akcí

2020 | 2019 | 2018 | 2017

 
vyrobila www.omegedesign.cz