Pořádáme > Doprovodné programy a akce

Pořádáme

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

 Prohlédněte si newsletter pro tento měsíc


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY

 Zřizovatel:


                      

 
       

   

Doprovodné programy a akce

 Profil Moravského zemského muzea - sledujte nás na facebooku, aby vám neunikla žádná blížící se akce

Zajímavé houby pralesů Slovenska

25. února 2020 v 17:00 / Biskupský dvůr
Mgr. Daniel Dvořák (Ústav botaniky a zoologie PřF MU, Brno)
Mgr. Jan Běťák (VÚKOZ, Odd. ekologie lesa, Brno)

Přednáška na téma Houby Vsetínska

10. března 2020 v 17:00 / Biskupský dvůr
Jiří Polčák (Lipník nad Bečvou)

Klobouky, kloboučky, čepce, čepečky, síťky - workshop k výstavě

Moravské zemské muzeum zve na doprovodný program Klobouky, kloboučky, čepce, čepečky, síťky, který se uskuteční ve výstavě Jako růže. Móda zrcadlem doby. Workshop tvorby kloboučků z období konce 19. a počátku 20. století se bude konat ve středu 18. a ve čtvrtek 19. března 2020 vždy od 16 do 19 hodin. Upozorňujeme na omezený počet účastníků a doporučujeme e-mailovou rezervaci.


Abyste dodržely společenské dekórum a také se mohly pochlubit svým výtvorem na historických akcích, pořádáme tvořivé pozdní odpoledne, ve kterém si společně vyrobíme pokrývku hlavy k historickému kostýmu.

Na začátku si ve výstavě Jako růže. Móda zrcadlem doby ukážeme, jak vypadaly pokrývky hlavy v minulosti a takto inspirovány se pustíme do kreativní práce.

Je třeba si dopředu rozmyslet, co chcete vyrábět - klobouk, klobouček, čepec, čepeček, síťku na vlasy. Další podrobnosti čtěte zde.

Ani den bez jediné řádky - komentovaná prohlídka připomene 100. výročí narození Ludvíka Kundery

V úterý 24. března 2020 v 17 hodin v Domě Jiřího Gruši připomene Moravské zemské muzeum 100. výročí narození brněnského rodáka, básníka, dramatika, překladatele a výtvarníka Ludvíka Kundery prostřednictvím komentované prohlídky dlouhodobé výstavy Ludvík Kundera - Hora dění.

Výjimečně při této příležitosti mohou návštěvníci zhlédnout strojopisné sborníky textů s originální grafikou zvané Hyperbibliofilie, jež redakčně připravovali v Kunštátě L. Kundera se svou ženou Jiřinou. Tyto unikátní sborníky vycházely v 70. letech minulého století v limitovaném počtu exemplářů rovnajícím se počtu autorů jednotlivých čísel. Autorské jádro tvořili členové multioborového uměleckého Sdružení Q.

Hlenky - krásky inteligentní

24. března 2020 v 17:00 / Biskupský dvůr
RNDr. Jiří Kubásek, Ph.D. (Katedra experimentální biologie rostlin, PřF JČ, České Budějovice)

Staň se módním návrhářem - tvůrčí dílna pro děti

S autorkou výstavy nahlédneme do výstavy Jako růže. Móda zrcadlem doby, kde se dozvíme zajímavosti o vývoji módy. Současně budeme hledat inspiraci pro tvorbu vlastního modelu "koláže". Vytvoříme si módní doplněk ve formě brože či motýlka a na závěr uspořádáme malou módní přehlídku.

Datum: sobota 28. března 2020 od 14 do 17 hodin
Místo:
Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno
Vstupné: 50 Kč
(výroba, materiál)

Upozorňujeme na omezený počet návštěvníků, doporučujeme telefonickou nebo e-mailovou rezervaci na tel. 533 435 274, e-mail: detskemuzeummzm.cz.

Koncerty souboru ABEGG Trio

Moravské zemské muzeum zve na koncerty souboru ABEGG Trio, které se uskuteční v objektech Moravského zemského muzea - v sobotu 25. dubna v 17 hodin na Starém zámku v Jevišovicích a v úterý 28. dubna v 18 hodin v Památníku Leoše Janáčka na ul. Smetanova v Brně.

Archiv akcí

2020 | 2019 | 2018 | 2017

 
vyrobila www.omegedesign.cz