Kalendář > Akce
 

Kalendář akcí

Září 2021
Po
Út
St
Čt
So
Ne
6
7
8
9
10
11
12
20
21
22
23
Čtvrtek, 23.09.2021
24
25
26
27
28
29
30

Přednáška
Doprovodná akce
Exkurze
Zábava

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY
 Zřizovatel:


                      

 
       

< Zpět na výpis akcí

Festival vědy

Datum a čas: Pátek, 3.9.2021 Kategorie: Doprovodná akce

Dopravní hřiště Riviéra, 3. 9. 2021 od 9:00 do 18:00 hod.


Jako každý rok se Moravské zemské muzeum účastní Festivalu vědy! Letos vás na stezkách do historie i budoucnosti vás budou provázet odborníci z Botanického a Geologicko-paleontologického oddělení Moravského zemského muzea.


Víte, co obnáší práce kurátora herbáře? Je to práce téměř detektivní. Zkusíte si, jak těžké je rozluštit záhadné klikyháky na starém listu ze sbírky rostlin. Pochopíte z něj, kde byla rostlina nasbírána? Pomůže vám šifrovací tabulka a starobylá mapa.

Jak vypadají rostliny pod mikroskopem? Jak pod silně zvětšující lupou? Vstoupíte do čarovného mikrosvěta a v mechových buňkách se možná i ztratíte. Nahlédnete do makrosvěta a spatříte rostliny, tak jak je neznáte.

Jaké houby sbírají muzejní mykologové? Pokud bude příznivé počasí a porostou houby, uvidíte pestrou přehlídku čerstvých hub a dozvíte se, jak je bezpečně rozeznávat. Nebude-li nám přát počasí, představíme vám mykologické poklady z našich sbírek.

A jaká je práce paleontologů? Vydejte se s námi na cestu do pravěku! Amonit, trilobit, zub nosorožce či otisk pravěké ryby. Poznáte, který je který? Zkameněliny vás zavedou mezi dávno vyhynulé prehistorické tvory, na dno vyschlých moří a do stínu obrovských plavuní.

Více na stránkách Festivalu vědy.

 
vyrobila www.omegedesign.cz