Kalendář > Akce
 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      

 
       

   

< Zpět na výpis akcí

Brněnská muzejní noc

Datum a čas: Sobota, 18.5.2019 18:00 Kategorie: Zábava

Noc v muzeu zažije v sobotu 18. května nejen noční hlídač ze stejnojmenného hollywoodského filmu, ale všichni kdo zamíří v Brně do Dietrichsteinského paláce a Biskupského dvora na Zelném trhu, Paláce šlechtičen v Kobližné ulici, pisáreckého Pavilonu Anthropos i Památníku Leoše Janáčka ve Smetanově ulici. Moravské zemské muzeum (MZM) v Brně se i letos zapojuje do programu celoměstské Brněnské muzejní noci, začínající v 18.00.

"Během Brněnské muzejní noci bude letos vstup do budov MZM na Zelném trhu, Anthroposu a Janáčkova památníku zdarma. Po dobu akce jsou ve zmíněných budovách otevřeny všechny stálé expozice a výstavy. V Paláci šlechtičen bude v tento den výstava Tajemná Indonésie, kterou pořádáme spolu s cestovatelem Rudolfem Švaříčkem, zpřístupněna za poloviční vstupné," přiblížil generální ředitel MZM Jiří Mitáček.

Kromě volné prohlídky expozic a výstav, jako například finišující trojice ke stoletému výročí Československa a Chvály sběratelství, nebude chybět doprovodný program. Výstavu Hommage a Milan Kundera, připomínající v Biskupském dvoře 90. narozeniny světově proslulého brněnského rodáka, tak například oživí vystoupení herců Městského divadla Brno s ukázkou hry Jakub a jeho pán. V Mendelianu bude kromě komentované prohlídky či virtuální laboratoře mimořádně zpřístupněna soukromá kaple Biskupského dvora. Svět nerostů oživí vědomostní kvíz, v pravěkých expozicích zájemci spatří ukázku tradiční výroby historických šperků.

Pavilon Anthropos i Památník Leoše Janáčka rozezní několik koncertů (Tubabu, Makak či Dust in the Groove), pisárecký výstavní pavilon s aktuální výstavou Okouzlení Afrikou také šamanské bubnování, výroba afrických masek či čajové speciality a tradiční vodní dýmky.

Kvůli přípravám akcí budou 18. května brněnské objekty MZM přes den mimořádně uzavřeny a své brány zájemcům otevřou až právě od 18.00 do půlnoci.

PODROBNOSTI K PROGRAMU BRNĚNSKÉ MUZEJNÍ NOCI V MZM NALEZNETE ZDE

 

 
vyrobila www.omegedesign.cz