Pro rodiny > Programy pro rodiny s dětmi > Dětské muzeum > Jarní prázdniny v Moravském zemském muzeu 2018

Pro rodiny

 

Kalendář akcí

Leden 2022
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31

Přednáška

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      


 
 
       

Jarní prázdniny v Moravském zemském muzeu 2018

Programy pro vás připravili pracovníci Mineralogicko-petrografického odd., Entomologického odd., Ústavu Anthropos, Metodického centra muzejního pedagogiky a odd. Dětské muzeum Moravského zemského muzea.

Program je již plně obsazen.

Úterý 6. 2. 2018 - Dietrichsteinský palác (9-13 hod.) - Toulky přírodou Moravy - hmyz mizející a přicházející

Věděli jste, že naše země byla za poslední století ochuzena o tisíce hmyzích druhů? Navštívíme výstavu, která představí proměny moravské přírody, zejména úbytek přírodní rozmanitosti. Hravou formou se seznámíme s tím, co je to vůbec entomologie a s jakými druhy hmyzu se můžeme nebo bohužel už nemůžeme na Moravě setkat. V závěru programu si vyrobíme hmyzí tvory výtvarnou formou PET-ART.

Středa 7. 2. 2018 - Dietrichsteinský palác (9-13 hod.) - Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih

Přijďte se seznámit s dívkou Analfabetou, kterou nebavilo číst knížky, ale přesto se setkala s celou řadou světoznámých literárních postav. Společně se vydáme do světa snů a fantazie, kde ožívají oblíbení knižní hrdinové. Ve výstavě na vás čeká Pinocchio, Robinson Crusoe, Železný muž, Dlouhý, Široký a Bystrozraký nebo třeba Pipi Dlouhá punčocha. Povíme si, kde se zrodily pohádky, jak vzniká komiks, co je to dobrodružná literatura, bajka či kaligram. Budeme skládat verše a vymýšlet vlastní příběhy. Vyrobíme si originální záložky a prstové loutky.

Čtvrtek 8. 2. 2018 - Dietrichsteinský palác (9-13 hod.) - Bez nerostu nevyrostu

Rozhlédněte se kolem sebe a zamyslete se nad tím, co tvoří věci kolem nás. Zjistíte, že většina věcí naší denní potřeby má původ v naší Zemi (sklo, stavební kámen, plasty, mobilní telefony) a bez těžby surovin se nelze obejít. Naučíte se poznávat základní typy hornin a nerostů, ty nejznámější si ukážeme a vysvětlíme si jejich využití. Odnesete si pracovní listy se vzorky hornin a svou první malou sbírku nerostů. Vytvoříte si vlastní obrázek nerostu na sklo a na závěr půjdeme objevovat nerosty a horniny do okolí muzea.

Pátek 9. 2. 2018 - Dietrichsteinský palác (9-13 hod.) - Chvála sběratelství aneb co je to muzeum

Navštívíme výstavu, ve které se dozvíme zajímavosti o historii sběratelství a založení Františkova muzea (dnešního MZM). Uvidíme kabinet kuriozit či přírodnin a prohlédneme si cenné až 200 let staré sbírkové předměty. Budeme si povídat o tom, k čemu vlastně takové muzeum slouží, jak funguje a představíme si i některé muzejní profese. Na závěr navštívíme depozitáře archeologického pracoviště.

Je-li někdo z vás vášnivý sběratel a vlastní zajímavou sbírku, může si ji tento den přinést do muzea a představit ji ostatním.

Sraz účastníků je ve foyer Dietrichsteinského paláce, vždy před devátou hodinou, rozchod tamtéž ve třináct hodin.

Programy jsou určené pro děti od 1. do 7. třídy, zájemci se mohou objednat na čtyřdenní program nebo na jednotlivé dny dle výběru.

Cena jednodenního programu je 100 Kč, cena čtyřdenního programu je 380 Kč.

Přihlášky a informace: Dětské muzeum MZM: tel.: 533 435 274 nebo 371, e-mail: detskemuzeum@mzm.cz – kapacita programů je omezená.

 
vyrobila www.omegedesign.cz