Pro rodiny > Programy pro rodiny s dětmi > Dětské muzeum > Jarní prázdniny 2014

Pro rodiny

 

Kalendář akcí

Duben 2021
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Konference

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

Jarní prázdniny v Moravském zemském muzeu

Programy pro vás připravili pracovníci Geologicko–paleontologického oddělení, Mineralogicko–petrografického oddělení, Archeologického ústavu a Oddělení Dětského muzea Moravského zemského muzea.

Dobrodružná  Afrika očima cestovatelů

Úterý 18. 2. 2014 - od 9 do 13 hod. Pavilon Anthropos

V Pavilonu Anthropos čeká děti výstava plná zajímavých exponátů, činností a informací nejen o africké kultuře, kde nebude chybět ani hra na tradiční africké hudební nástroje či promítání zajímavého dokumentu o středoafrickém kmeni Pygmejů. Po inspirativním nahlédnutí do výstavy si v závěru programu vyrobíme africký šperk nebo dáreček pro svého kamaráda.

Putování pravěkem

Středa 19. 2. 2014 - od 9 do 13 hod. Dietrichsteinský palác

Chcete nahlédnout do dávného pravěku naší planety Země? Seznámíme se s ním prostřednictvím zajímavých zkamenělin, vytvoříme si společně časovou osu vývoje Země a nakonec ,,zmrzneme“ ve starších čtvrtohorách, v době, kdy pravěcí lidé u nás na Moravě lovili mamuty. Jednoho z nich si sami ,,ulovíme“.

Barvy duhy aneb Za krásou barevných kamenů

Čtvrtek  20. 2. 2014 - od 9 do 13 hod. Dietrichsteinský palác

Společně navštívíme výstavu Kamenná duha a stálou expozici Svět nerostů, kde se seznámíme s minerály, jež nás očarují svými barvami. Dozvíme se několik zajímavostí z neživé přírody, zasoutěžíme si o barevné kamínky a nebude chybět ani výtvarná dílna, kde si vyrobíme vlastní krystal minerálu či drobný šperk.

O čem svědčí lidské kostry z pravěku?

Pátek 21. 2. 2014 - od 9 do 13 hod. Dietrichsteinský palác

Program v archeologické expozici se zaměří na práci antropologů, kteří se specializují na studium lidských koster. Budeme se věnovat způsobu pohřbívání a zacházení se zemřelými v jednotlivých obdobích pravěku a středověku a diskutovat o tom, jak vlastnosti lidské kostry vypovídají o životě lidí v minulosti. Nedílnou součástí je vyplňování zábavného pracovního listu.

Leták ke stažení  zde (2 MB, Adobe Acrobat dokument)     

Programy jsou určené pro děti od 1. do 7. třídy, zájemci se mohou objednat na celotýdenní program nebo na jednotlivé dny dle výběru. 

Cena jednodenního programu je 80 Kč, cena celotýdenního programu je 300 Kč.

Přihlášky a informace: Dětské muzeum MZM: tel.: 533 435 274 nebo 371, e-mail: detskemuzeum@mzm.cz (kapacita programů je omezená).

Prosíme rodiče, aby před akcí předali lektorkám Dětského muzea podepsaný souhlas s účastí dítěte bez doprovodu rodičů. Děkujeme.

Fotogalerie

 
vyrobila www.omegedesign.cz