O muzeu > Přehled oddělení > Oddělení dějin literatury > Galerie literárních osobností

O muzeu

 

Kalendář akcí

Květen 2019
Po
Út
St
Čt
So
Ne
6
7
Úterý, 07.05.2019
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Čtvrtek, 16.05.2019
17
19
20
21
22
23
25
26

Zábava
Univerzita třetího věku
Přednáška
Exkurze
Film
Vernisáž
Doprovodná akce

Italia farmacia offre a basso costo levitra orodispersibile 10 mg prezzo. Prezzo Viagra da 0.54EUR per pillola. Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

Galerie literárních osobností spjatých s Brnem a Moravou

Zpět na stránku Oddělení dějin literatury MZM

 

V sezóně 2002/2003 otevřelo Oddělení dějin literatury Moravského zemského muzea své Virtuální muzeum české literatury. Záměrem tohoto projektu je seznámit odbornou i laickou veřejnost s bohatstvím sbírek oddělení, propagovat literaturu a literárněvědné vzdělání a bádání, především u dětí a mládeže, přiblížit muzejní práci a ozřejmit tak její význam, nezbytnost pro uchování kulturní paměti a kontinuity.

Na úvod jsme se rozhodli představit významné osobnosti spojené s českým literárním životem města Brna a Moravy, každý měsíc bude věnován jedné z nich. Později se zaměříme i na osobnosti dnešní veřejnosti méně známé a na důležité dokumenty, tedy tematické expozice. 

V Galerii osobností bude každý autor (ať už spisovatel, teoretik nebo kritik) představen stručným přehledem života a díla, fotografií (méně obvyklými snímky, než jaké najdeme v učebnicích či encyklopediích), a především - to bude těžiště našich vizuálních medailonků - prostřednictvím originálního materiálu, uloženého v našem oddělení. Vždy půjde o rukopisy, ukázky korespondence, event. osobní dokumenty. Profil bude doplněn ukázkami různých vydání prací dotyčných autorů.

 

 
 Zřizovatel:
                                                                                                                                                                          
vyrobila www.omegedesign.cz