O muzeu > Fotogalerie > Fotogalerie - Týden dětí s Moravským zemským muzeem 2020

O muzeu

 

Kalendář akcí

Září 2021
Po
Út
St
Čt
So
Ne
6
7
8
9
10
11
12
20
21
Úterý, 21.09.2021
22
23
Čtvrtek, 23.09.2021
24
25
26
27
28
29
30

Přednáška
Doprovodná akce
Exkurze
Zábava

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY
 Zřizovatel:


                      

 
       

Týden dětí s Moravským zemským muzeem

Zpět na seznam fotogalerií


Program 30. ročníku Týdne dětí připravilo Dětské muzeum ve spolupráci s Archeologickým ústavem a Mineralogicko-petrografickým oddělením MZM.

Týden dětí jsme zahájili v pondělí 13. července 2020 návštěvou barokního zámku ve Slavkově, kde jsme absolvovali dětskou prohlídkovou trasu doplněnou dekoracemi a rekvizitami. Na zámecké zahradě jsme si vyzkoušeli řadu her a v závěru návštěvy jsme prozkoumali zámeckou zahradu v rámci dobrodružné pátrací hry. Odpoledne jsme se v nedalekém Památníku Mohyla míru dozvěděli zajímavosti o slavné Bitvě tří císařů i o samotné stavbě památníku.


V úterý 14. července 2020 jsme se společně s naší mineraložkou vydali na výpravu do Přírodní památky Květnice u Tišnova, významné mineralogické lokality se spoustou barevných variet křemene a dalšími pozoruhodnostmi živé i neživé přírody. Odpoledne nás v Podhoráckém muzeu čekala interaktivní výstava "Staré pověsti české a moravské", věnovaná několika známým pověstem z doby příchodu Slovanů na naše území a z doby Velkomoravské říše.


Za hvězdami jsme se ve středu 15. července 2020 vydali do Žďáru nad Sázavou. Dopoledne jsme strávili v Muzeu nové generace, kde se nám poodkrylo zákoutí historie kláštera ze 13. století i jeho současná podoba. Pomocí pozorování i tvůrčí činnosti jsme společně odhalili skrytý řád přírody. Po obědě jsme navštívili Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je zapsaný mezi památkami v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 
vyrobila www.omegedesign.cz