O muzeu > Fotogalerie > Fotogalerie - Noc netopýrů na Starém zámku v Jevišovicích

O muzeu

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      


 
 
       

Noc netopýrů na Starém zámku v Jevišovicích

Zpět na seznam fotogalerií

Starý zámek v Jevišovicích obývá jedna z největších kolonií netopýrů velkých na Moravě a to byl jeden z důvodů, proč se zde konala 4. září 2021 Noc netopýrů. Tato akce má za cíl nejen nahlédnout do skrytého života těchto pozoruhodných tvorů, ale především k nim vytvořit u dospělých a dětí pozitivní vztah. Slovy zoologa Antonína Reitera: "Ukázat, že netopýři jsou docela hodná a zajímavá zvířata a stojí za to jim něco málo obětovat. Pokud lidé jsou pozitivně vůči netopýrům naladěni, tak je větší šance, že  kolonie netopýrů budu přežívat a mít přirozenou ochranu lidí, kteří o nich něco ví." Videoreportáž zde.

Mgr. Lenka Libusová, Ph.D. z katedry buněčné biologie PřF UK Praha vysvobozuje netopýra vodního z odchytové sítě u řeky Jevišovky.

 

Mgr. Josef Hotový představuje odchyceného netopýra vodního.

 

Odchycený netopýr vodní v rukách Mgr. Josefa Hotového.

 

Mgr. Josef Hotový představuje dětem odchyceného netopýra vodního.

 

Mgr. Josef Hotový (Safaripark Dvůr Králové), Mgr. Lenka Barčiová, Ph.D., Mgr. Barbora Bendová (katedra zoologie PřF UK Praha), Mgr. Eliška Zárubová a RNDR. Antonín Reiter (Jihomoravské muzeum ve Znojmě), Mgr. a Ing. Jiří Černý a RNDr. Barbora Javorová (Moravské zemské muzeum)

 

Mgr. Eliška Zárubová a RNDr. Antonín Reiter (Jihomoravské muzeum ve Znojmě), RNDr. Barbora Javorová a Mgr., Ing. Jiří Černý (Moravské zemské muzeum) vítají návštěvníky Netopýři noci na Starém zámku v Jevišovicích.

 

Mgr. Josef Hotový (Safaripark Dvůr Králové)

 

Návštěvníci Noci netopýrů na Starém zámku v Jevišovicích.

 

Foto: Jan Cága

 
vyrobila www.omegedesign.cz