Pořádáme > Archiv výstav > 2012 > Erwin Raupp - Moravská Hellas 1904

Pořádáme

 

Kalendář akcí

Červen 2020
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
3
4
5
6
7
8
9
10
12
14
22
23
24
25
26
27
28

Výstava
Doprovodná akce

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      

 
       

   

Erwin Raupp - Moravská Hellas 1904

Od 7. října 2011 do 22. ledna 2012

Výstava v Paláci šlechtičen představuje výběr signovaných pozitivů Erwina Rauppa, německého fotografa, který v roce 1904 navštívil jihovýchodní Moravu.

Erwin Raupp (1863-1931) byl renomovaným portrétistou a krajinářem a jedním z prvních profesionálů, kteří se před rokem 1900 přidali k novému hnutí umělecké fotografie. Také jako jeden z prvních právě na jihovýchodní Moravě vyzkoušel umělecké možnosti momentní fotografie, umožněné novými přenosnými kamerami. Během několika týdnů fotografoval všední i sváteční život (dobytčí trhy v Uherském Hradišti a Uherském Brodě, poutě na Velehradě a na Svatém Antonínku aj.). Jeho svědectví je i ve světových souvislostech ojedinělé. 

Vystavené fotografie, mimořádné obsahově i technickým zpracováním, jsou ze sbírek Moravského zemského muzea, Národního muzea  a Slováckého muzea v Uherském Hradišti 

Výstavu předešlo vydání stejnojmenné publikace (která prezentuje všechny dosud známé Rauppovy fotografie z Moravy). V průběhu trvání výstavy se uskuteční řada doprovodných akcí (exkurze, filmová projekce a diaprojekce, fotografická soutěž, přednášky, koncert). 


Výklad ve výstavě lze objednat na: hberankova@mzm.cz


Doprovodný program k výstavě

Fotografie z vernisáže výstavy

 
vyrobila www.omegedesign.cz