Pořádáme > Archiv výstav > 2012 > Beatlemánie

Pořádáme

 

Kalendář akcí

Červen 2020
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
3
4
5
6
7
8
9
10
12
14
22
23
24
25
26
27
28

Výstava
Doprovodná akce

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      

 
       

   

Beatlemánie

Od 25. května 2011 do 22. ledna 2012

Beatlemánie! přibližuje osudy liverpoolské skupiny i to, jak její hudbu a poselství vnímala československá mládež. Tato unikátní výstava připomíná vlnu beatlemánie i rozpad skupiny. Věnuje se tvůrčím i životním osudům jednotlivých Brouku.

Nezapomíná ani na kulturní fenomény 60. let 20. století, které Beatles přímo či nepřímo ovlivňovali. Paralelně sleduje život mládeže v tehdejším Československu, oficiální i neoficiální stránku tehdejší kultury či módu.


Při prohlídce výstavy návštěvníka po celou dobu obklopuje hudba Beatles, dynamická a proměnlivá jako celá 60. léta. Kromě četných zvukových a video ukázek obohatily expozici také mnohé interaktivní prvky, aby si především mladší diváci mohli alespoň náznakem tuto dobu prožít a „osahat“. Mohou si zahrát písničku v dobovém jukeboxu, vyzkoušet si dobové šaty z dnes již legračně umělých materiálů, posedět ve starém kině, kde zrovna běží celý film A Hard Day´s Night (Perný den, 1963) nebo si odpočnout v dobovém kadeřnictví při poslechu režimem schválených československých nahrávek písniček Beatles s českými texty a v tzv. trenažéru beatlemánie zažít na vlastní kůži beatlemánii na Západě, obklopeni tvrdým byznysem. Ve výstavě je také sál reflektující Lennonovy mírové aktivity a osudy členů  i fenomén Beatles po rozpadu skupiny. Na návštěvníky unavené hysterií a komercí čeká klidné nahrávací studio – dobový chrám hudby umístěný do kaple zasvěcené experimentům se zvukem, kde si lze zkusit mixovat zvuky na mixážním pultíku. Před odchodem nebo naopak už při příchodu lze shlédnout model Žluté ponorky a roztočit kolo osudu ve formě obří gramofonové desky, která je umístěna na ponorce. 


Více www.beatlemanie.cz 

Pro školy 

  •  Kvíz (312.7 kB, Adobe Acrobat dokument)

Fotografie z výstavy

Upoutávka k Beatlemánii

Get Flash Player!

 
vyrobila www.omegedesign.cz