Úvod > Pro média > Avíza tiskových konferencí

Pro média

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

Avíza tiskových konferencí

 

(8. 1. 2018)

18. ledna v 11 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k výstavě „Vlasta Fialová (1928-1998)“ Oddělení dějin divadla Moravského zemského muzea.

 

(21. 11. 2017)

5. prosince ve 13 hodin, Mendelianum, Muzejní 1 (Biskupský dvůr), Brno – tisková konference k představení přírodovědné výstavy „Toulky přírodou Moravy“, mapující mizející a nově přicházející druhy hmyzu v této oblasti.

12. prosince v 11 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k výstavě z cyklu prezentací odborných oddělení k 200. výročí založení MZM. Jako poslední oddělení se prostřednictvím svých nejvzácnějších sbírkových předmětů, nejvýznamnějších okamžiků historie a osobností představí Entomologické oddělení Přírodovědného muzea MZM.

 

(14. 10. 2017)

7. listopadu v 11 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k představení Oddělení dějin literatury Uměnovědného muzea MZM v rámci pokračující série výstav odborných oddělení k 200. výročí založení MZM.

21. listopadu v 11 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k představení nové stálé expozice „Středoevropská křižovatka - Morava ve 20. století“. Rozsáhlý muzejní projekt reflektuje události dramatických dějin 20. století s důrazem na historický prostor Moravy. V deseti tematických okruzích budou sledovány politické, kulturní a sociální dějiny této historické země, jejích institucí, kulturních jevů a významných osobností, a to nejen v kontextu dějin českých zemí, ale i celého středoevropského prostoru.

 

(12. 10. 2017)

24. října v 11 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k představení nové výstavy „Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih“. Cílem unikátního výstavního projektu je zábavnou, narativní i vizuální formou představit původní autorskou literární tvorbu přímo určenou pro děti a mládež, a to jak českou, tak světovou od minulých staletí a desetiletí do současnosti.

 

(3. 10. 2017)

10. října v 11 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k představení Archeologického ústavu Historického muzea MZM v rámci pokračující série výstav odborných oddělení k 200. výročí založení MZM.

11. října ve 13 hodin, Palác šlechtičen, Kobližná 1, Brno – tisková konference k vernisáži výstavy světoznámého ukrajinského malíře Ivana Marchuka „Hledání pravdy“. Umělec je považovaný za génia moderního umění, je jediným ukrajinským umělcem uznávaným Mezinárodní akademií moderního umění v Římě a členem Golden Guild. Britský The Daily Telegraph ho zahrnul v roce 2007 do top 100 géniů dnešní doby. Vernisáž v 18 hodin bude za jeho účasti.

 

(8. 9. 2017)

12. září v 11 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k představení Centra kulturně-politických dějin 20. století Uměnovědného muzea MZM v rámci pokračující série výstav odborných oddělení k 200. výročí založení MZM.

 

(21. 8. 2017)

5. září v 11 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k chystanému programu a otevření nové výstavy a expozice v rámci vyvrcholení roku oslav 200. výročí založení Moravského zemského muzea.

 

(1. 8. 2017)

8. srpna v 11 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k představení Oddělení dějin hudby Uměnovědného muzea MZM v rámci pokračující série výstav odborných oddělení k 200. výročí založení MZM.

 

(30. 6. 2017)

11. července v 11 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k představení Botanického oddělení Přírodovědného muzea MZM v rámci pokračující série výstav odborných oddělení k 200. výročí založení MZM.

 

(24. 5. 2017)

6. června v 10 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k představení Oddělení dějin divadla Uměnovědného muzea MZM v rámci pokračující série výstav odborných oddělení k 200. výročí založení MZM. Bude možno si vystavené exponáty před tiskovou konferenci vyfotografovat bez zasklení.

6. června ve 12 hodin, Palác šlechtičen, Kobližná 1, Brno – tisková konference k Mezinárodnímu folklornímu festivalu Strážnice. Informovat o festivalu přijedou kolegové z Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici.

21. června ve 13 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k slavnostnímu uvedení poštovní známky k 200. výročí založení Moravského zemského muzea, kterou pro muzeum vytvořil akademický malíř Antonín Odehnal. V rámci zajímavého programu bude připravena on-line přepážka České pošty.

 

(5. 5. 2017)

11. května ve 13 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k dokončení antropologické rekonstrukce tváře šamanky z Dolních Věstonic. Nález svým významem představuje paleoantropologický materiál první kategorie v celosvětovém měřítku. Kosterní pozůstatky této ženy z doby lovců mamutů patří historicky mezi jedny z nejcennějších.

12. května v 10 hodin, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno – tisková konference k open air představením Divadla Bolka Polívky v Biskupském dvoře. Program a další podrobnosti k organizaci představí Boleslav Polívka a ředitel DBP Ondřej Chalupský. Účast na tiskové konferenci přislíbili mimo jiné Pavel Liška či představitelé novocirkusové skupiny Losers Cirque Company, jejíž představení Wall(s) & Handbags Letní scéna DBP rovněž v Brně nabídne.

15. května ve 14.30 hodin, Městské divadlo Brno, Divadelní klub – tisková konference k open air představením Městského divadla Brno v Biskupském dvoře.

 
vyrobila www.omegedesign.cz