Pro média > Aktuality > Videoreportáž z Noci netopýrů na Starém zámku v Jevišovicích

Pro média

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      


 
 
       

Videoreportáž z Noci netopýrů na Starém zámku v Jevišovicích

[vloženo: 28. září 2021]

Starý zámek v Jevišovicích možná nemá typicky zámecké interiéry, zato se však může chlubit tím, že stále jako panské letní sídlo slouží. Každým rokem se pod jeho střechu totiž vrací pozoruhodní zámečtí páni z rodu netopýrů velkých. Abychom byli přesnější, jedná se o dámy, tedy v příslušné terminologii o samičky, které zde vychovávají mláďata.

Starý zámek v Jevišovicích obývá jedna z největších kolonií netopýrů velkých na Moravě a to byl jeden z důvodů, proč se zde konala 4. září 2021 Noc netopýrů. Tato akce má za cíl nejen nahlédnout do skrytého života těchto pozoruhodných tvorů, ale především k nim vytvořit u dospělých a dětí pozitivní vztah. Slovy zoologa Antonína Reitera: "Ukázat, že netopýři jsou docela hodná a zajímavá zvířata a stojí za to jim něco málo obětovat. Pokud lidé jsou pozitivně vůči netopýrům naladěni, tak je větší šance, že  kolonie netopýrů budou přežívat a mít přirozenou ochranu lidí, kteří o nich něco ví."

Netopýři velcí již odlétli do svých zimovišť a vy si je můžete připomenout díky videoreportáži, která z Noci netopýrů na Starém zámku Jevišovicích vznikla.

Těšíme se na jejich návrat!

 
vyrobila www.omegedesign.cz