Úvod > Pro média > Aktuality > Vernisáž Etnografického ústavu MZM se uskuteční v úterý 4. dubna 2017

Pro média

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

Vernisáž Etnografického ústavu MZM se uskuteční v úterý 4. dubna 2017

[vloženo: 26. března 2017]

V rámci oslav 200. výročí založení MZM se v Sále Karla Valocha jako další z muzejních oddělení představí Etnografický ústav Historického muzea MZM.

Etnografický ústav, který nejprve nesl název oddělení lidovědné, později etnografické, zahrnuje ve svých sbírkách předměty etnografického charakteru, které byly do muzejních sbírek získány již v samých začátcích této instituce tj. na začátku 19. století – mezi mnohými jinými jmenujme slavný „císařský“ pluh, s nímž v roce 1769 v obci Slavíkovice na Moravě v rámci inspekční cesty vlastnoručně oral císař Josef II.

Prezentace Etnografického ústavu se odvíjí ve dvou rovinách: ve vertikální zdůrazňuje návaznost na práci předchůdců, mezi nimiž byli významní muzejníci a etnografové, v rovině horizontální pak poukazuje na kontinuální výzkum v terénu a vzájemnou spolupráci s odbornou i laickou veřejností.

Etnografický ústav představujeme jako otevřené a dynamické pracoviště, jehož pracovním mottem je snaha odkaz minulosti ochránit a zprostředkovat budoucím generacím.

 
                                                
vyrobila www.omegedesign.cz