Pro média > Aktuality > The Plastic People of the Universe rozezvučí v pátek 6. září 2019 Biskupský dvůr

Pro média

 

Kalendář akcí

Červen 2020
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
3
4
5
6
7
8
9
10
12
14
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Výstava
Doprovodná akce

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      

 
       

   

The Plastic People of the Universe rozezvučí v pátek 6. září 2019 Biskupský dvůr

[vloženo: 25. srpna 2019]

Rocková kapela, která patřila mezi hlavní protagonisty československého hnutí undergroundu v letech 1968 až 1988 a inspirovala vznik mnoha dalších kapel. To jsou The Plastic People of the Universe. Kdo jiný, než kultovní "Plastici", by měl koncertem v pátek 6. září v 19:00 v Biskupském dvoře nad Kapucínským náměstím odstartovat několikaměsíční připomínky třicet let od takzvané Sametové revoluce v listopadu 1989, které chystá Moravské zemské muzeum. Předkapelou budou brněnští Tibet.

FOTOGALERIE Z KONCERTU (6. 9. 2019)

Avantgardní skupina se v 70. a 80. letech ocitala v opozici proti komunistickému režimu a kvůli nekonformnímu vystupování často zažívala perzekuce i věznění. Současnými hlavními tvářemi jsou kapelník, klávesák a zpěvák Josef Janíček, saxofonista, klarinetista a zpěvák Vratislav Brabenec a bubeník Jaroslav Kvasnička. Sestavu doplňuje kytarista David Babka a baskytarista Johnny Judl jr.

Sérií tří výstav si Moravské zemské muzeum do června připomínalo 100 let od osamostatnění Česka a Slovenska od rakousko-uherského mocnářství. Nyní se zaměří na novodobější dějiny, třicet let demokracie a svobody. A to na úvod koncertem skupiny, které se totalitní komunistický režim natolik bál, že se ji mimo jiné pokusil karikovat v propagandistickém televizním seriálu Třicet případů majora Zemana, v díle s názvem Mimikry.

Více o kapele si lze přečíst na jejím oficiálním webu plastic-people.cz, o předkapele na tibetmusic.cz. Předprodej vstupenek je v pokladně Dietrichsteinského paláce či na webu Městského divadla Brno.

Koncertem také symbolicky vyvrcholí celoletní cyklus akcí na letní scéně v Biskupském dvoře MZM, který zahrnoval mimo jiné sérii představení Městského divadla Brno, hostování Divadla Bolka Polívky či 28. Mezinárodní kytarový festival Brno.

 
vyrobila www.omegedesign.cz