Pro média > Aktuality > MZM myslí i na sběratele: připravilo nová razítka, magnetky i tašky

Pro média

 

Kalendář akcí

Prosinec 2021
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
Středa, 01.12.2021
2
3
Pátek, 03.12.2021
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Výstava
Přednáška

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      


 
 
       

MZM myslí i na sběratele: připravilo nová razítka, magnetky i tašky

[vloženo: 24. května 2019]

Moravské zemské muzeum v Brně kromě muzejní, výstavní a vědecké činnosti myslí i na turisty a sběratele, kteří si rádi přinesou z prohlídky upomínku. Tento měsíc například spatřila světlo světa edice nových pamětních kulatých razítek, jejichž obtisk lze získat při návštěvě jednotlivých výstavních objektů. Dosavadní osvědčené razítko v Památníku Leoše Janáčka doplnilo do série dalších 10 nových grafických razidel pro návštěvníky Dietrichsteinského paláce, Biskupského dvora, Mendeliana, Paláce šlechtičen, Pavilonu Anthropos, Domu Jiřího Gruši, Centra slovanské archeologie, kralické tiskárny i zámků v Budišově a Jevišovicích.

Velmi populární mezi sběrateli jsou také upomínkové magnetky (nejen například na ledničku). MZM nyní vydalo sérii 19 magnetek rozměru 8x5,5 cm - pro jednotlivé objekty a v případě centrálních výstavních budov na Zelném trhu i pro každou ze stálých výstav.

Jako praktický suvenýr v květnu vznikly také tři druhy bavlněných látkových tašek s motivem sbírkových předmětů - Věstonickou venuší, jednou z nejstarších nalezených loutek z hrobu šamana či s amonitem. Nyní se plánuje MZM více zaměřit i na oblíbené turistické vizitky.

Moravské zemské muzeum si také uvědomuje, že upomínkovým předmětem pro mnohé návštěvníky jsou i papírové vstupenky. "Ve spolupráci s renomovanou výtvarnicí nyní vytváříme novou emisi vstupenek jedinečných pro každý objekt, který si každý návštěvník po zaplacení vstupného odnese," přiblížil generální ředitel MZM Jiří Mitáček.

Nákup nových suvenýrů vybízí k návštěvě výstav a expozic MZM. V Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu lze až do koce června spatřit trojici výstav ke století vzniku Československa a také Chválu sběratelství, Biskupský dvůr připomíná devadesátiny Milana Kundery. V Paláci šlechtičen je přiblížena Tajemná Indonésie, v Anthroposu se lze nechat okouzlit uměním inspirovaným africkým kontinentem.

Kromě celoročně přístupných mimobrněnských objektů Památník Bible Kralické a Centrum slovanské archeologie v Uherském Hradišti se od května otevřely i brány Starého zámku v Jevišovicích na Znojemsku a zpřístupněného zoologického depozitáře na zámku v Budišově na Třebíčsku.

 

 
vyrobila www.omegedesign.cz