Pro média > Aktuality > Moravské zemské muzeum zahajuje vzdělávání muzejních pedagogů

Pro média

 

Kalendář akcí

Květen 2019
Po
Út
St
Čt
So
Ne
6
7
Úterý, 07.05.2019
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Čtvrtek, 16.05.2019
17
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31

Zábava
Univerzita třetího věku
Přednáška
Exkurze
Film
Vernisáž

achat cialis grande bretagne custom order essays Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

Moravské zemské muzeum zahajuje vzdělávání muzejních pedagogů

[vloženo: 7. září 2018]

follow link Moravské zemské muzeum se stalo první vzdělávací institucí, která je kromě vysokých škol oprávněna připravovat muzejní pedagogy pro kvalifikovanou práci v našich paměťových institucích.

cialis sicher bestellen Nový akreditovaný rekvalifikační program k profesní kvalifikaci Muzejní edukátor bude zahájen 10. září 2018 v 10.00 hod. za účasti generálního ředitele Moravského zemského muzea Mgr. Jiřího Mitáčka, Ph.D.

Kurz připravilo Metodické centrum muzejní pedagogiky. Moravské zemské muzeum získalo rozhodnutím Ministerstva školství ze dne 9. května 2018 akreditaci vzdělávacího programu profesní kvalifikaci Muzejního edukátora. Tento rekvalifikační program je připraven dle zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti v platném znění pozdějších předpisů. Moravské zemské muzeum se stalo první vzdělávací institucí, která je kromě vysokých škol oprávněna připravovat muzejní pedagogy pro kvalifikovanou práci v našich paměťových institucích. Platnost akreditace je udělena po dobu tří let, do roku 2021.

Akreditovaný kurz zahrnuje 220 hodin výuky, která se kromě Moravského zemského muzea uskuteční v předních moravských muzeích a galeriích (Moravská galerie v Brně, Muzeum umění Olomouc, Technické muzeum v Brně, Muzeum města Brna, Muzeum Brněnska a Muzeum romské kultury).  Velkou část z uvedeného počtu výuky představuje praktická výuka v rozsahu 88 hodin. Povedou ji nejvýznamnější odborníci z oboru muzejní pedagogiky. Kurz bude probíhat od září do června příštího roku, dva dny v každém měsíci. Absolventi obdrží Potvrzení o účasti v akreditovaném vzdělávacím programu v rekvalifikačním kurzu. Do kurzu se přihlásilo asi 20 uchazečů, což je úplné naplnění jeho kapacity.

Metodické centrum muzejní pedagogiky akreditovaným kurzem Muzejního edukátora reaguje na oficiální vznik nové profese a jejího zařazení do katalogu prací pod názvem Edukátor v kultuře od 1. ledna tohoto roku.

Od roku 2012 do letošního června Metodické centrum muzejní pedagogiky nabízelo neakreditovaný vzdělávací program Základy muzejní pedagogiky, který úspěšně ukončilo 106 absolventů.

follow url Moravské zemské muzeum se nabídkou řady vzdělávacích programů, včetně programu Muzejního edukátora představuje nejen jako významná vědecká, ale i vzdělávací instituce.

Odkazy

go site Muzejní edukátor na webových stránkách Národní soustavy kvalifikací

precio en farmacia de levitra bucodispersable Muzejní edukátor na webových stránkách Metodického centra muzejní pedagogiky

 

 
  follow url Zřizovatel:
                                                

                    
vyrobila www.omegedesign.cz