Pro média > Aktuality > Moravské zemské muzeum se prezentuje ve Vídni

Pro média

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      


 
 
       

Moravské zemské muzeum se prezentuje ve Vídni

[vloženo: 11. října 2017]

Moravské zemské muzeum se bude prezentovat 18. října 2017 v Českém centru Vídeň přednáškou PhDr. Eleonory Jeřábkové, Ph.D.

Přednáška je procházkou dějinami muzea a současně též pozvánkou na jednotlivé výstavy, především na stálou expozici. Dne 29. července 1817 odsouhlasil císařský dvůr ve Vídni založení muzea v Brně, které tehdy neslo název podle císaře Františkovo muzeum. Instituce od té doby prožila těžká léta, ale také léta úspěchů.

Dnes nese název Moravské zemské muzeum a je nejen druhým nejstarším muzeem, ale i druhým největším muzeem v České republice. Po úvodním slovu bude promítnut krátký film o muzeu, na který bude navazovat prezentace o dějinách muzea, která vás provede jednotlivými milníky od dob založení instituce, koupi dalších budov, až po vznik jednotlivých oddělení. V rámci prezentace budou představeny také důležité a zajímavé osobnosti, které se v průběhu let zasloužily o chod muzea. Důležitým aspektem je rovněž působení různých politických režimů, které výrazně ovlivnily činnost této instituce.

 
vyrobila www.omegedesign.cz