Pro média > Aktuality > Kam na první máj? Polibte se pod mamutem v Anthroposu!

Pro média

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY

 Zřizovatel:


                      

 
   

 

Kam na první máj? Polibte se pod mamutem v Anthroposu!

[vloženo: 16. dubna 2019]

první máj je v kalendáři jako Svátek práce, tradičně patří hlavně zamilovaným. Láskám bude na státní svátek určena akce Prvomájové Líbání pod chobotem. Druhý ročník happeningu v pavilonu Anthropos v pisáreckém parku se pokusí od 14 do 17 hodin o rekord v počtu líbajících se párů pod chobotem nejznámějšího exponátu.

Základ nové tradice Moravského zemského muzea, měnící rozkvetlou třešeň za jeden ze symbolů Brna, byl položen na prvního máje 2018. Model mamuta v životní velikosti tehdy slavil 90 let. Poprvé ho návštěvníci mohli spatřit na Výstavě soudobé kultury na brněnském výstavišti v roce 1928, kde byl součástí pavilonu Člověk a jeho rod věnovaného světoznámým nálezům ze starší doby kamenné z Moravy. Výstavu připravil světově proslulý badatel Karel Absolon, výrobu financovala firma T. & A. Baťa a prezident republiky Tomáš Garrigue Masaryk.

Od roku 1962 má obří mamut své stálé místo v expozici dávné prehistorie Pavilonu Anthropos v Pisárkách. A právě tam je na prvomájové odpoledne připraven bohatý zábavný a hudební program, zamilovaným odpolednem provede moderátor Rádia Petrov Pavel Novák. Všichni aktivně zapojení si odnesou i malý dárek. Losování o hodnotné ceny. Výroba placek na památku. ...a možná přijde i Amorův tým.

Instagram: #libanipodchobotem

 
vyrobila www.omegedesign.cz