Pro média > Aktuality > Brno - to se neomrzí

Pro média

 

Kalendář akcí

Září 2021
Po
Út
St
Čt
So
Ne
6
7
8
9
10
11
12
20
21
22
23
Čtvrtek, 23.09.2021
24
25
26
27
28
29
30

Přednáška
Doprovodná akce
Exkurze
Zábava

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP


VĚDECKÉ ČASOPISY
 Zřizovatel:


                      

 
       

Brno - to se neomrzí

[vloženo: 9. září 2021]

Pro všechny, kteří v Brně žijí, pracují či studují – zdravíme studenty MU, kterým včera prezenčně začal podzimní semestr – připravilo MZM cyklus, ve kterém představí nevšední brněnské zajímavosti, které v každodenním shonu snadno ujdou naší pozornosti.

V letech 2013-2014 vycházely na obálce časopisu KAM fotografie PhDr. Jana Břečky z Historického odd. MZM, jejichž tématem byly zajímavé detaily sochařské výzdoby historických domů, paláců a dalších objektů v centru Brna. Tyto snímky byly zároveň součástí celoroční soutěže s názvem „Zvedněte oči aneb Brno v detailu“, kterou jejich autor připravil společně s tehdejším šéfredaktorem literární přílohy KAMu Mgr. Daliborem Fialou. Čtenáři měli uhádnout, odkud ten který detail na obálce pochází a ze správných odpovědí byl každý měsíc vylosován výherce, jenž obdržel roční předplatné časopisu.

Po letech se k těmto fotografiím vracíme – již mimo soutěž – a vy se můžete potěšit krásnými a mnohdy neznámými detaily fasád budov našeho města. Protože Brno a jeho zvláštní půvab se nikdy neomrzí!

Prvním zvoleným motivem je soška barevného trpaslíka, kterého najdete na Jakubském náměstí č. 7 na rohovém domu, zasahujícím i do ulice Běhounské. Fasádu této secesní stavby vytvořil zřejmě absolvent německého Vysokého učení technického Maxim Johann Monter v roce 1905.

Foto: Jan Břečka

 
vyrobila www.omegedesign.cz