Pro média > Aktuality > Akademické klenoty brněnských univerzit vidělo přes dva tisíce lidí. Výstava by se měla znovu konat v roce 2024

Pro média

 

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace

Akademické klenoty brněnských univerzit vidělo přes dva tisíce lidí. Výstava by se měla znovu konat v roce 2024

[vloženo: 26. listopadu 2019]

Mimořádná týdenní výstava Insignie a archiválie brněnských univerzit, která skončila v Dietrichsteinském paláci MZM na Zelném trhu, se setkala s velkým zájmem veřejnosti. Majestátné taláry, řetězy a žezla šesti brněnských vysokých škol zhlédlo 2 080 lidí. Výstava byla doplněná o primátorský a hejtmanský řetěz a další historické dokumenty města Brna a Jihomoravského kraje.

Unikátní expozice všech veřejných a státních univerzit se sídlem v Brně se konala po devatenácti letech u příležitosti letošních výročí 30 let svobody a 80 let od uzavření českých vysokých škol v době protektorátu. Podle aktuálních informací je velmi pravděpodobné, že projekt dostane pravidelný pětiletý cyklus. Brňané i návštěvníci města Brna by se tak na výstavu mohli znovu těšit v roce 2024.

Projekt realizovali Moravské zemské muzeum a reklamní společnost SNIP & CO, za významné spolupráce všech šesti univerzit a dalších partnerů. Hlavními partnery a garanty bylo statutární město Brno, Jihomoravský kraj a brněnské univerzity.

Zde malý náhled na příspěvky v návštěvní knize...

 

 
vyrobila www.omegedesign.cz