Pořádáme > Archiv výstav > 2013 > 20 let s Dětským muzeem

Pořádáme

 

Kalendář akcí

Srpen 2020
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Přihlaste se k odběru Newsletteru.
Zadejte Vaši e-mailovou adresu.

Editace registrace


OTEVÍRACÍ DOBA


VIRTUÁLNÍ MUZEUM


EXPONÁT MĚSÍCE


FOTOGALERIE

E-SHOP

PRONÁJMY


VĚDECKÉ ČASOPISY


 Zřizovatel:


                      


  
 
       

   

20 let s Dětským muzeem / Kaleidoskop interaktivních výstav pro děti i dospělé

19. 10. 2012 – 13. 1. 2013

Dne 17. 11. 2012 Dětské muzeum při MZM oslaví 20 let své existence. K této příležitosti DM pro vás připravilo výstavu s příznačným názvem 20 let s Dětským muzeem.

Návštěvou muzea můžete významné jubileum oslavit společně s námi, seznámíte se zde s jednotlivými vybranými výstavními projekty a interaktivními programy, které byly v průběhu dvaceti let uskutečněny. Řada návštěvníků bude mít příležitost si zavzpomínat, zejména „odrostlý“ návštěvník a nejen na něj ve výstavě čeká mnoho zajímavých, převážně taktilních exponátů.

V jednotlivých sálech je prezentována řada didaktických pomůcek, interaktivních předmětů, replik „hands on“ a her dle charakteru výstavních projektů včetně pomůcek pro handicapované návštěvníky. Součástí prezentace je rovněž obsáhlá fotodokumentace z výstavních projektů a jejich doprovodných programů – archivní snímky. Struktura výstavy je tematicky velice pestrá, představí se vám výstavy zaměřené na oblasti přírodovědné, etnografické, kulturně historické a umělecké. V přírodovědném sále si návštěvník může prohlédnout dermoplastické preparáty ptáků a savců, modely ryb a plazů a entomologické krabice. V dalších sálech si můžete vyzkoušet různé druhy tkaní či oživit loutky, k dispozici bude rovněž mletí obilí na zrnotěrce, ražba mincí, oblékání dobového oděvu či zkoušení zbroje. 

Výstava je určena nejen široké veřejnosti, ale také školním skupinám MŠ, ZŠ, SŠ, zájmovým skupinám a pedagogům všech stupňů škol.

 

Anketa:

Sdělte nám, prosím, prostřednictvím krátkého elektronického dotazníku Vaše představy a přání k budoucím výstavám Dětského muzea. Zajímavé nápady odměníme formou volné vstupenky do vybrané výstavy či expozice (neplatí pro výstavu Zlato..symbol moci a bohatsví).

Doprovodný program k výstavě


Get Flash Player!

Fotografie z výstavy

 
vyrobila www.omegedesign.cz